سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: در صورت رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی، خیز جدید همه‌گیری کرونا در استان آغاز می‌شود و ممکن است وضعیت هرمزگان دوباره قرمز شود.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، فاطمه نوروزیان با بیان اینکه شمار جان باختگان کرونا از آغاز همه‌گیری تاکنون در هرمزگان به ۹۸۸ تن رسید، اظهار داشت: اکنون از ۱۱۶ بیمار تحت مداوا در بیمارستان‌های استان، ۳۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۱۷ تن از آنان وخیم است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۶۶ بیمار مبتلا به کرونا نیز در سراسر هرمزگان در قرنطینه خانگی هستند، گفت: در حدود یک‌سال گذشته ۱۳۶ هزار و ۹۵ آزمایش کرونا در استان  هرمزگان انجام شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه مراجعه‌کنندگان سرپایی این هفته نسبت به هفته قبل ۱۵ درصد بیشتر شد، افزود: موارد مثبت تست‌های گرفته شده هم ۳ درصد افزایش دارد، در صورت رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی خیز جدید همه‌گیری کرونا در استان آغاز می‌شود و ممکن است وضعیت هرمزگان دوباره قرمز شود.

وی با اشاره به اینکه افزایش گردشگران و دورهمی‌ها از یک سو و از دیگر سو، کاهش استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی نگرانی‌ها را از موج تازه همه‌گیری کرونا بیشتر کرده است، عنوان داشت: ۲۱ درصد بیماران قرنطینه‌ای هم این هفته نسبت به هفته قبل افزایش یافته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه موارد بستری در استان نیز همین میزان افزایش دارد، خاطرنشان ساخت: بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هم ۷ درصد افزایش یافته و بررسی‌ها نشان می‌دهد دیر مراجعه کردن مبتلایان از دلایل این افزایش است.

نوروزیان با اشاره به اینکه شمار فوتی‌های قطعی ناشی از کرونا این هفته در مقایسه با هفته پیش ۲۰ درصد کاهش داشته است، بیان کرد: فعالان صنفی استان هرمزگان لازم است تمامی شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کرده و به مشتریان بی توجه خدمات ارائه نکنند و در غیر این‌صورت واحدهای صنفی بر اساس قانون پلمب می‌شوند.