معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس، از ارایه بسته تشویقی ویژه املاک واقع در محله طلابند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، اصغر حسینی‌پور در این رابطه اظهار کرد: این بسته تشویقی مختص محله طلابند تهیه و در شورای اسلامی شهر به تصویب رسیده است.
وی با اشاره به اینکه سیاست شهرداری بندرعباس تعیین تکلیف املاک در محلات موسوم به بافت کمتر توسعه یافته است، افزود: پیش از این نیز، طرح حمایتی مشابه در محله آیت‌الله غفاری به اجرا در آمده است.
معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس ادامه داد: ساکنین محله طلابند در محدوده پلاک‌های شهرداری می‌توانند به منظور پیگیری فرایند دریافت سند مالکیت، پروانه ساختمانی و مجوز مقاوم‌سازی با استفاده از تخفیفات این بسته تشویقی، از طریق دفتر تسهیلگری و توسعه محله اقدام کنند.
حسینی‌پور خاطرنشان کرد: بر اساس این مصوبه، حداقل نرخ املاک واقع در بخش‌های بدون عقب‌نشینی، به ازای هر متر مربع شش میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بوده که در صورت عقب‌نشینی به ازای هر متر مربع سه میلیون ریال محاسبه می‌شود.
وی گفت: نرخ تحت تصرف در حاشیه خیابان‌های هشت تا ۱۶ متر، به ازای هر متر مربع هشت میلیون ریال و در صورت عقب‌نشینی به ازای هر متر مربع سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است.
این مقام مسئول تاکید کرد: بر اساس همین مصوبه، نرخ عرصه تحت تصرف حاشیه بلوار امامت و مخابرات برابر ارزش کارشناسی محاسبه و دریافت می‌شود.
معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس گفت: ملاک محاسبه نرخ عرصه تحت تصرف برای املاکی که نرخ آنها بر مبنای اخذ پروانه ساختمانی تعیین شده، در صورت عدم اقدام متقاضی نسبت به احداث بنا در حد ۴۰ درصد تا مهلت پروانه ساختمانی، قیمت روز است.
به گفته حسینی‌پور، کارشناسان مدیریت بافت فرسوده شهرداری بندرعباس نیز، به منظور راهنمایی، مشاوره و تشکیل پرونده جهت اخذ سند مالکیت و پروانه ساختمانی هر روز در دفتر تسهیلگری و توسعه محله مذکور مستقر بوده و ضمن اشراف نسبت به سایر جزئیات این طرح مصوب شده، کلیه مراحل اداری را پیگیری می‌کنند.

  • نویسنده : کاظم محمدیان مصمم