رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: تامین زیرساخت ها و حل مشکلات مرتبط با پروژه‌های اقتصادی، عمرانی، گردشگری و... جهت آماده سازی و افتتاح آنها توسط ریاست جمهوری باید با جدیت دنبال شود.

 

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ، علی درویش پور در نخستین جلسه از پنجمین مرحله افتتاح های ریاست جمهوری در مناطق آزاد که با هدف بررسی پروژه های قابل افتتاح برگزار شد، تاکید کرد: پایش مستمر وضعیت جهت آماده شدن پروژه ها برای دور پنجم افتتاح های ریاست جمهوری ضروری است.
وی با اشاره به اهمیت حضور سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی جهت رشد و توسعه اقتصاد منطقه، ادامه داد: نقش آفرینی فعال و سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های اقتصادی یکی از برگ‌های زرین سازمان منطقه آزاد قشم است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین خاطرنشان کرد: همچنین فعالیت های خوبی در حوزه های عمرانی و زیرساختی در نقاط مختلف جزیره اجرایی شده است که می تواند زمینه ساز حضور سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در این منطقه باشد.
براساس این گزارش، در ادامه معاونان و مدیران حاضر در این جلسه گزارشی از وضعیت نهایی پروژه های قابل افتتاح در پنجمین دوره افتتاح های ریاست جمهوری در منطقه آزاد قشم را ارائه کردند.
گفتنی است، منطقه آزاد قشم پیش از این منطقه آزاد قشم در چهار مرحله از افتتاح های ریاست دولت تدبیر و امید با ۶۳ پروژه به اعتباری بالغ بر ۶۴ هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال و سرمایه گذاری ارزی ۲۸۱ میلیون دلار و ۲۶۰ میلیون یورو در دو بخش دولتی و خصوصی حضور داشته است.