مدیر مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری بندرعباس، گفت: قطعا ماندگار شدن نام بندرعباس در این شبکه نیازمند همراهی سایر دستگاه‌های مرتبط است.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، احمد پایدار با اشاره به عملکرد یک ساله این مرکز اظهار کرد: ثبت نام بندرعباس در شبکه جهانی شهرهای خلاق حاصل تلاش‌های مردان و زنان چیره‌دست و کارآفرینی است که از قرن‌ها قبل در این حوزه فعال بودند.

وی با اشاره به اینکه بندرعباس حدود یک سال قبل به عنوان شهر خلاق در زمینه صنایع‌دستی و آیین‌های سنتی در شبکه جهانی شهرهای خلاق یونسکو ثبت شده است، افزود: قطعا ماندگار شدن نام بندرعباس در این شبکه نیازمند همراهی سایر دستگاه‌های مرتبط است.

مدیر مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: در کنار دستگاه‌های اجرایی، همراهی کارآفرینان فعال در این زمینه‌ها نیز ضروری و اثرگذار است.

پایدار با اشاره به برنامه‌های مدیر مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری بندرعباس در این رابطه، گفت: آموزش و فروش صنایع‌دستی به صورت یک پروژه مهم در حال دنبال شدن است.

وی با بیان اینکه این برنامه با راه‌اندازی سه مرکز دنبال می شود، عنوان کرد: یک مورد دیگر، راه‌اندازی بازارچه صنایع‌دستی است و بر این اساس بازار سابق ماهی‌فروشان در حال تبدیل شدن به بازار صنایع‌دستی است.

مدیر مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری بندرعباس بیان کرد: ایجاد این مراکز ظرفیت خوبی در حوزه گردشگری ایجاد می‌کند و به عنوان یک جاذبه جدید و قابل توجه به شهر اضافه می‌شود.

پایدار همچنین از راه‌اندازی بازارچه مجازی صنایع دستی خبر داد و اظهار کرد: حدود ۱۰۰ کارآفرین برای این بازارچه مجازی نامنویسی کرده و در حال حاضر امکان خرید از آن میسر شده است.

وی همچنین عنوان کرد: متاسفانه با شیوع بیماری ویروسی کرونا عمده برنامه‌ها مانند بازارچه و نمایشگاه هفتگی پنجشنبه بازار هنر موقتا متوقف شده که امیدواریم با فراهم شدن هرچه بهتر شرایط بتوانیم آن را مجددا راه‌اندازی کنیم.