مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا نیمه آذرماه امسال۷۰ هزارو ۶۴ TEU کانتینر یخچالی در بنادر شرق استان تخلیه و بارگیری شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، حمیدرضا محمدحسینی در تشریح اخرین آمار تخلیه و بارگیری کانتینرهای یخچالی در بنادر شرق هرمزگان، اظهار داشت: در بازه زمانی فرودین ماه تا نیمه آذر ماه امسال، ۷۰ هزارو ۶۴ TEU کانتینر یخچالی جابجا شده که عمده این کالاهای صادراتی حمل شده به کشورهای حوزه خلیج فارس شامل میوه و تره بار به میزان ۱۳۱ هزار و ۲۶۴ تن می باشد.

محمدحسینی،  سهولت، ایمنی، ‌صرفه‌جویی کردن در زمان به هنگام بارگیری کالا( پایین آمدن زمان توقف کشتی ها) و افزایش ماندگاری کالا را از مزیت های این نوع حمل و نقل دریایی عنوان کرد و بیان داشت: طی این مدت نیز شش هزار و ۳۴۳ فروند شناور در بنادر شرق هرمزگان پهلوگرفته‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۸ درصد افزایش به ثبت رسیده است.

وی افزود: از این میزان شناور ۲۷۹ فروند بالای هزار تن و تعداد ۶ هزار و ۶۴ فروند دیگر نیز شناورهای زیر هزار تن هستند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

محمدحسینی خاطرنشان کرد: در این بازه زمانی نیز ۲۴ هزار و ۲۶۵ کامیون حامل کانتینر یخچالی در بنادر مرکز و شرق هرمزگان رفت و آمد داشته‌اند که آمارها افزایش ۷ درصدی را به ثبت رسانده‌اند.

شایان ذکر است؛ اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با بهره گیری از ۲ بندر تجاری و مسافری در مرکز و پنج  بندر تابعه در شرق هرمزگان، در حوزه‌های مسافری، تجارت و گردشگری دریایی فعالیت می‌کند.

انتهای پیام