نائب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: تعامل شهرداری و شرکت برق نقش موثر و سازنده ای در ارائه بهینه خدمات شهری دارد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، جلسه ی شورای اسلامی شهر بندرعباس با دستور کار ارائه گزارش در خصوص وضعیت روشنایی معابر و ساماندهی شبکه ی توزیع برق هوایی در سطح شهر بندرعباس با حضور مدیر عامل شرکت توزیع برق هرمزگان و معاونین وی ، شهردار بندرعباس و معاونینش برگزار شد

فیصل دانش، نائب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه گفت: تعامل شهرداری و شرکت برق نقش موثر و سازنده ای در ارائه بهینه خدمات شهری دارد.

دانش افزود: برخی از تیرهای برق در سطح شهر فرسوده و آسیب دیده هستند، در بعضی قسمتهای شهر هنوز تیرهای چوبی وجود دارد که باعث زشتی و نازیبایی شهر و همچنین باعث بروز حوادث می شوند.

وی اشاره کرد عدم اجرای شبکه زمینی، باعث سرقت کابل های هوایی شده و خسارات سنگینی را به مردم شهر و شرکت برق تحمیل می‌کند، لذا بهتر است که شرکت برق برای اصلاح کابل ها تدابیری ویژه ای بیندیشد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: در شهر بندرعباس با توجه به آفتاب فراوان می توان از انرژی خورشیدی برای روشنایی معابر استفاده کرد، ضمن اینکه این روش از نظر توجه به محیط زیست نیز کارکرد مثبت خودش را دارد.

دانش در ادامه با اشاره به اینکه هرس کردن درختان توسط شرکت برق مشکلاتی را برای شهروندان بوجود می آورد، تصریح کرد: مسئله ای که این روزها شهرداری و سازمان سیما و منظر و شهروندان با آن مواجه هستند بحث هرس کردن غیر اصولی درختان توسط پیمانکاران اداره برق است و هرس کردن درختان توسط پیمانکاران شرکت برق باعث نازیبایی شهر و آسیب رسیدن به فضای سبز و منظر شهریست، لذا لازم است بعنوان نماینده مردم بندرعباس این نارضایتی را تذکر داده و درخواست پیگیری جدی نمایم.