همزمان با گرامیداشت سالروز دوازدهم فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مراسم جشن ملی پرچم که در محل باغ هنر کتابخانه ملی تهران برگزار شد، از دکتر حسین فرشیدی و جمعی از مدافعان خط مقدم نظام سلامت تقدیر شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، سعید نمکی در جمع شهردار تهران، سفرا، نمایندگان برخی کشورها و جمعی از روسای دانشگاهای علوم پزشکی کشور با اشاره به دستاوردهای نظام سلامت پس از پیروز انقلاب اسلامی، گفت: در سال‌ های پس از انقلاب با تکیه بر توان داخلی پیشرفت‌ های بزرگی در حوزه‌ های مختلف از جمله حوزه سلامت به دست آوردیم که به هیچ وجه با قبل از آن قابل مقایسه نیست؛ میزان مرگ و میر کودکان و زنان حداقل ۱۰ برابر  امروز بود و میزان واکسیناسیون کودکان حداکثر ۲۰ درصد بود، اما امروز ما حتی در دورترین نقاط کشور خانه بهداشت و بهورز داریم، امروز تخت‌ های بیمارستانی در حدی است که توانستیم در برابر یورش کرونا، بیماران را به گونه‌ای پذیرش کنیم که بیماری پشت درب بیمارستان نماند.

وی افزود: ما با استفاده از تجربه دفاع‌ مقدس در مدتی کمتر از ۶۰ روز از یک واردکننده ماسک و تجهیزات پزشکی موردنیاز، به یک تولیدکننده و سپس به یک صادرکننده بدل شدیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: امروز نیز افتخار دارم اعلام کنم که در عرصه تولید واکسن کووید ۱۹ در آینده ای نزدیک به عنوان یکی از کشورهای مهم منطقه مطرح خواهیم شد و جهانیان خواهند دید که با تکیه بر جوانان غیور و دانشمندان این سرزمین، یکی از محورهای اصلی تولید واکسن کرونا نه تنها برای مردم خودمان، بلکه در سطح دنیا خواهیم بود.

وی در پایان ضمن آرزوی سلامتی و‌ تندرستی برای مردم شریف ایران زمین، گفت: امیدوارم پرچم سرافراز ایران عزیز همواره بر بلندای دماوند به اهتزاز درآید.