رئیس کل دادگستری هرمزگان از توقیف یک فروند شناور حامل بیش از ۱۴۷ هزار لیتر سوخت قاچاق در آب‌های جزیره قشم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز ، مجتبی قهرمانی در تشریح جزئیات این خبر، اظهار داشت: به دستور دادستان عمومی و انقلاب قشم، مأموران پایگاه دریابانی مستقر در این جزیره حین پایش و نظارت حوزه استحفاظی، ضمن شناسایی یک فروند شناور لنج حامل ۱۴۷ هزار و هشتصد لیتر سوخت قاچاق، نسبت به توقیف آن اقدام کردند.

این مقام قضایی تصریح کرد: قاچاقچیان قصد داشتند با تغییر در ساختار شناور مذکور و جاسازی مخزن سوخت در عرشه آن، این محموله بزرگ گازوئیل قاچاق را از مرزهای آبی کشور خارج کنند که خوشبختانه با اقدام به موقع نیروهای دریابانی، شناور مورد نظر، توقیف و قاچاقچیان سوخت در تحقق نیات مجرمانه خود ناکام ماندند.

وی در ادامه افزود: ۷ خدمه این شناور نیز دستگیر شده اند که با صدور قرار تأمین کیفری جهت تکمیل روند تحقیقات و سیر مراحل قانونی در بازداشت به سر می برند.

قهرمانی با اشاره به اینکه ارزش این محموله سوخت، ۱۴۵ میلیارد ریال است، تأکید کرد: سوخت‌های کشف شده از این شناور طبق روال قانونی با دستور قضایی تحویل شرکت پخش و توزیع فرآورده‌های نفتی خواهد شد و به چرخه توزیع قانونی بر می‌گردد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه، مبارزه با قاچاق به ویژه قاچاق سوخت به صورت مستمر در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار دارد و این مهم با رصد اطلاعاتی و عملیاتی و کارآمد سازی نظارت‌ها به صورت جدی پیگیری می شود.

انتهای پیام