مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هرمزگان از ارائه ۱۵ میلیارد تومان خدمات مختلف در سیل اخیر هرمزگان خبر داد و گفت: ۱۲۰ گروه جهادی در این سیل فعالیت داشتند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، منوچهر دانشمند در نشستی خبری، ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر، گفت:  در سال ۹۸ در سیل منطقه جاسک برای لایروبی، پاک‌سازی، ارائه تجهیزات، توزیع ۸ تن لباس گرم، راه‌اندازی آشپزخانه و توزیع غذای گرم، ارائه خدمات پزشکی رایگان، به مدت ۲۳ روز خدمات اراده دادیم.

دانشمند با بیان اینکه از سال ۹۹ تا کنون بالغ‌بر ۶۰۰ میلیارد تومان خدمات رایگان شامل توزیع بسته های معیشتی ، اقدامات درمانی ، اجتماعی و … در هرمزگان  ارائه کردیم، افزود :  . امسال بالغ‌ بر ۲۰ رزمایش در حوزه‌های معیشتی، بهداشتی و … ارائه کردیم.

 وی ادامه داد : در زلزله و سیل اخیر توزیع پتو، جایگزینی ۶۰۰ رأس دام با دام‌های تلف شده، تهیه بذر علوفه‌ای برای بازآفرینی کشاورزی کشاورزان آسیب‌دیده داشتیم.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هرمزگان تصریح کرد: تجهیز آشپزخانه‌ها و توزیع غذای گرم و توزیع ۵ هزار بسته معیشتی از دیگر اقدامات ما در زلزله و سیل اخیر بوده است.

*ارائه ۱۵ میلیارد تومان خدمات در سیل اخیر هرمزگان

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هرمزگان نیز در این نشست عنوان کرد : معاونت اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد برکت در راستای محرومیت‌زدایی مأموریت‌های خود را دنبال می‌کند. بنیاد احسان نیز در حوزه توزیع بسته‌های معیشتی، بهداشتی و اجتماعی فعالیت می‌کند. از سال گذشته نیز بنیاد ۱۵ خرداد نیز به ما اضافه شده و به صورت ویژه در حوزه سلامتی و درمان کودکان ۰ تا ۱۴ سال با بیماری‌های خاص، همچنین بانوان و فرزندآوری کار خواهد کرد.

سجاد امیریان‌زاده ادامه داد: در سیل اخیر در ۲ مرحله کمک‌رسانی داشتیم. در مرحله اول در شهرستان میناب، رودان، بستک پارسیان ، قشم و هرمز توزیع بسته‌های معیشتی را داشتیم.

امیریان زاده با بیان اینکه  بازوی اصلی فعالیت‌های فرهنگی ما گروه‌های جهادی هستند ، تصریح کرد :  بعد از بارندگی با تعداد زیادی از افرادی مواجه هستیم که منازل شان تخریب شده است ، ما اسکان اضطراری را در روستاها و مناطق مختلف دایر و۵۰  هزار پرس غذا در این مناطق توزیع کردیم.

وی عنوان  کرد: در حوزه بسته‌های معیشتی در ۲ سیل اخیر ۱۰ هزار بسته معیشتی توزیع شد و در کمپ‌های اسکان «کاروان شادی » راه‌اندازی کردیم.

این مسئول با اشاره به اینکه  ۱۲۰ گروه جهادی ما ، در این سیل فعالیت داشتند ، اضافه کرد :  اقلام امدادی شامل موکت، پتو، پلاستیک و… نیز توزیع کردیم.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هرمزگان با اعلام اینکه تعمیرگاه سیار برای تعمیر لوازم آسیب دیدگان از سیل راه اندازی شد، ادامه داد :  همچنین ۴۰۰ دستگاه یخچال، ۶۰۰ گاز رومیزی، ۴۰۰ تخته فرش ۹ متری، ۴۰۰ سرویس ظرف، ۴۰۰ سرویس قابلمه و ۸۰۰ پتوی ۲ نفره توزیع شده است.

وی با بیان اینکه  رزمایشی نیز در هفته آینده با حضور مسئولین برگزار می‌شود، اضافه کرد : هدف ما این است کمک‌های ما به سمتی رود که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی قرار ندارد.

امیریان‌زاده با اشاره به اینکه «کاروان سلامت احسان » ما به صورت سیار در میناب و رودان ارائه رایگان خدمات پزشکی را داشتیم، یادآور شد : در زلزله نیز ۲۲ دستگاه کانکس در اختیار نوسازی مدارس قرار دادیم و همچنین تا کنون در سیل اخیر ۱۵ میلیارد تومان خدمات ارائه کرده است.

وی خاطرنشان کرد : در حوزه محلات  2020  محله آسیب‌پذیر در کشور داریم که از این تعداد ۴۷ محله مربوط به استان هرمزگان است.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هرمزگان  مطرح کرد : قرارگاه کاهش آسیب‌های اجتماعی ما با همراهی سایر نهادهای حمایتی (ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، کمیته امداد، بهزیستی و هلال‌احمر) در حال ارائه خدمات در این محلات است.

امیریان زاده افزود : در فاز اول خانه احسان، حلال و امداد در محلات نایبند جنوبی و تپه ا… ‌اکبر در بندرعباس، محله سرجوییه در رودان، محله میرزا آباد در بستک و محله رودباری در بندرلنگه راه‌اندازی شده و خدمات ارائه می‌شود.

به گفته وی ،  قرارگاه پیشرفت در شهرستان‌های رودان، جاسک و بشاگرد راه‌اندازی شده و در ۱۲ حوزه نرم تیم‌های تخصصی ما طبق سند پیشرفتی که تدوین شده، به مدت ۳ سال فعالیت خواهند کرد.

خبرنگار : جمیله دبیری نیا

انتهای پیام