مدیرعامل فولاد هرمزگان در کمیته رفع موانع تولید هرمزگان که با حضور مهدی دوستی استاندار هرمزگان ، و بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور و دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشوربرگزار شد ، مشکلات ناشی ازقطعی برق در استان هرمزگان را بیش از سایر استان ها دانست و گفت : خساراتی که به فولاد هرمزگان در سه ماه قطعی برق وارد شد قابل توجه، و جبران آنها بسیار سخت و مشکل است.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز ، عطالله معروفخانی از صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر یاد کرد و خسارت به این صنعت را خسارت به صنایع پایین دستی زیادی دانست.

معروفخانی با ابراز نگرانی از زمزمه های کمبود گاز در زمستان از استاندار هرمزگان و معاون اقتصادی وزیر کشور خواست برای جلوگیری از قطع گازرسانی به صنایع مخصوصا شرکتهای فولادی تمهیدات لازم اندیشیده شود .

وی با اشاره به افزایش هزینه های برق و گاز  ، حمل و نقل جاده ای و ریلی، و مهمتر از همه گندله که ماده اولیه این شرکت است ، زیان ناشی از کمبود انرژی را فشاری مضاعف بر تولید عنوان کرد و خواستار کمک دولت شد.

معروفخانی با اشاره به اشتغال زایی این صنعت در استان ، از فولاد هرمزگان به عنوان صنعت  پیشرو در مسئولیت های اجتماعی هرمزگان یاد کرد و ادامه داد :  همواره در حد توان خود به یاری استان شتافته و پای کار هستیم.

این مسئول تامین رایگان اکسیژن بیمارستان های هرمزگان از ابتدای همه گیری کرونا را یک مسئولیت اجتماعی مهم فولاد هرمزگان عنوان کرد  و افزود : با وجود قطعی برق ، اما کارخانه اکسیژن سازی فولاد به تولید ادامه داد تا بیمارستان های استان دغدغه کمبود اکسیژن نداشته باشند.

مدیرعامل فولاد هرمزگان  ضمن تبریک به مهدی دوستی استاندار جدید هرمزگان ، وی را فردی ارزشی و با تجربه در حوزه های صنعت ، اجرایی و سیاسی کشور دانست و با تشکر از ریاست جمهور و وزیر کشور از این انتخاب مطرح کرد  :  انشالله  حضور ایشان به عنوان استاندار در هرمزگان باعث رشد و توسعه بیش از پیش خواهد بود.