رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در ارتباط به صورت ویدئو کنفرانسی در نشست هم اندیشی با کنشگران رسانه ای و افکار عمومی با محوریت « شهرک حمل و نقل و لجستیک بندرعباس » که در هتل هما بندرعباس برگزار شد ، گفت : حمل کالاهای اساسی از جنوب کشور به ویژه بندرعباس علی‌رغم تنگناها در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ، داریوش امانی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد جابجایی کالا و مسافر از طریق جاده صورت می‌گیرد، اضافه کرد : زیرساخت های خوبی به همت بخش خصوصی در هرمزگان ایجاد شده است و شهرک حمل و نقل بندرعباس را باید قطب حمل و نقل کشور خواند.

*رئیس انجمن شرکت های حمل و نقلی بندرعباس خبر داد :

افتتاح  نخستین سمپوزیوم حمل و نقل و لجستیک در بندرعباس

رئیس انجمن شرکت های حمل و نقلی بندرعباس در این نشست ضمن گرامیداشت هفته حمل و نقل از افتتاح نخستین سمپوزیوم حمل و نقل و لجستیک در بندرعباس خبر داد .

بهروز گلپاگون ، افزود :  بیمه مسئولیت رانندگان از بندرعباس آغاز شد و توانستیم این خدمت بزرگ را به سراسر کشور انتقال دهیم.

گلپاگون عنوان کرد : دومین شهرک حمل و نقل کشور از لحاظ وسعت، شهرک حمل و نقل بندرعباس است با این حال از لحاظ توسعه بالاتر از شهرک حمل و نقل تهران در جایگاه نخست قرار داریم.

وی با بیان اینکه تاریخ حمل و نقل هرمزگان بر کسی پوشیده نیست ، ادامه داد :  باید بندرعباس را متعلق به ایران بدانیم و شهرک حمل و نقل بندرعباس در راستای آبروی ایران فعالیت می‌کند.

رئیس انجمن شرکت های حمل و نقلی بندرعباس ، تصریح کرد  : ظرفیت‌های مهم  استان هرمزگان باید در راستای اعتلای نام ایران برجسته شود چرا که هر افتخاری در بندرعباس به نام کشور ثبت می شود .

*دبیرکل سمپوزیوم حمل و نقل و لجستیک :

شهرک حمل و نقل برند هرمزگان است

دبیرکل سمپوزیوم حمل و نقل و لجستیک نیز در در نشست هم اندیشی با کنشگران رسانه ای و افکار عمومی با محوریت « شهرک حمل و نقل و لجستیک بندرعباس »  بیان داشت : در بحث اقتصاد، حمل و نقل بیشترین ضریب اشتغال را دارد و این مسأله لزوم احداث شهرک حمل و نقل را برجسته می‌کند.

مهران نجاتی تصریح کرد : شهرک حمل و نقل برند هرمزگان است و اشتغال آن از حوزه فولاد با این همه تبلیغات و سرمایه گذاری بیشتر است.

نجاتی ادامه داد : امیدواریم سمپوزیوم حمل و نقل و لجستیک بندرعباس بتواند به اهداف ترسیمی خود دست یابد.

*عضو هیات مدیره انجمن حمل و نقل بندرعباس و دبیر سمپوزیوم حمل و نقل و لجستیک :

سمپوزیوم حمل و نقل و لجستیک سرآغاز اتفاقات مثبت در حمل و نقل هرمزگان و کشور

عضو هیات مدیره انجمن حمل و نقل بندرعباس و دبیر سمپوزیوم حمل و نقل و لجستیک نیز در این نشست مطرح کرد : سعی داریم مسائل بخش خصوصی در حوزه حمل و نقل را از طریق این سمپوزیوم مطرح کنیم تا جایگاه این حوزه در سطح هرمزگان ارتقا یابد.

رضا شاکر تصریح کرد :  از تمام افراد و جریان‌ها دعوت می‌کنیم تا در راستای اعتلای حمل و نقل هرمزگان پای کار بیایند.

شاکر افزود : این سمپوزیوم می‌تواند سرآغاز اتفاقات مثبتی در حمل و نقل استان هرمزگان و کشور باشد.

 گفتنی است ، در پایان این مراسم از پوستر نخستین سمپوزیوم حمل و نقل و لجستیک رونمایی شد .

خبرنگار : جمیله دبیری نیا