اعضای خانه مطبوعات کشور به مدیر عاملی مازیار هوشمند با رضا کمالی زرکانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در خصوص مسایل رسانه ای استان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، رضا کمالی زرکانی با ابراز خرسندی از این دیدار و تاثیر آن بر حل و تسهیل مشکلات اعضای خانه مطبوعات استان گفت : خانه مطبوعات رسمی ترین تشکل تحت حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و این تشکل توانسته با وفاق و همدلی زمینه توسعه و گسترش مطبوعات و رسانه های کشور را مهیا کند.

وی افزود : از آن جهت که خانواده مطبوعات محل حضور و عضویت اندیشمندان حوزه رسانه است از این جهت اختلاف نظرهای موجود طبیعی و اجتناب ناپذیر است اما باید رویه به گونه ای باشد که اتحاد و انسجام خانه مطبوعات در سراسر کشور حفظ شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به اساسنامه خانه مطبوعات اشاره کرد و اظهار داشت : بخش قابل توجهی از اختلاف نظرها مربوط به اساسنامه و تبصره های آن و تاویل و تفسیرها مختلف افراد در آن خصوص است که امیدواریم با اصلاح آن زمینه رشد بیش از بیش رسانه ها و امکان عضویت همه بخش های رسانه فراهم شود.

کمالی زرکانی به حرکت شایسته خانه مطبوعات کشور و حضور در استان ها پرداخت و یادآور شد : برگزاری جلسات خانه مطبوعات کشور در استان ها و بازدید از رسانه ها و شناخت ظرفیت ها و استعدادهای هر استان بسیار راهگشا خواهد بود و بدون تردید نتایج آن در تصمیمات آتی خانه مطبوعات به خوبی نمایان خواهد شد.

وی در پایان گفت : برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی مختلف در حوزه رسانه و برگزاری جشنواره رسانه های محلی کشور می تواند بر توانایی و قابلیت رسانه ای در سراسر کشور بیافزاید.