رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رفع تصرف سه قطعه از اراضی ملی و دولتی به مساحت بیش از ۱۰۹ هزار مترمربع در جزیره قشم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز ، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رفع تصرف سه قطعه از اراضی ملی و دولتی در خارج از محدوده طرح هادی روستای کابلی و منطقه بند بریده جزیره قشم مجموعأ به مساحت ۱۰۹ هزار و ششصد و سی متر مربع خبر داد.

مجتبی قهرمانی ارزش تقریبی اراضی اعاده شده را ۵۴۸ میلیارد و یکصد و پنجاه میلیون ریال ذکر کرد و افزود: این رفع تصرفات پس از طی مراحل قانونی و انجام استعلامات مورد نیاز از مراجع ذی‌ربط به دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم و توسط یگان حفاظت از اراضی ملی ودولتی سازمان منطقه آزاد با همکاری نیروی انتظامی به مرحله اجرا درآمده است.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان هرمزگان در پایان، آزادسازی اراضی ملی و رفع تصرف از منابع طبیعی را از جمله اولویت‌های دادگستری استان هرمزگان در راستای اجرای بند دوم اصل ۱۵۶ قانون اساسی و ناظر بر احیای حقوق عامه برشمرد و تاکید کرد: هرگونه زیاده‌خواهی و دست‌اندازی به اراضی ملی و دولتی و عرصه‌های طبیعی، واکنش شدید دستگاه قضایی و مجازات متخلفین را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام