مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در حاشیه نواخته شدن زنگ مدارس در مدرسه متوسطه اول جوادالائمه بندرعباس با اشاره به اهمیت پرشور در انتخابات و نقش دانش آموزان در ترغیب والدین به مشارکت در انتخابات گفت : زنگ مجلس همزمان با سراسر کشور در سه هزار و ۵۰۰ واحد آموزشی استان نواخته خواهد شد.

به گزارش صبح دریانیوز ، محمد قویدل ادامه داد : آینده کشور توسط دانش آموزان آینده ساز رقم خواهد خورد و آینده انقلاب در نگاه و نگرش دانش آموزان است که این نگرش‌ها در پشت میزهای مدارس توسط معلمان ساخته و ایجاد خواهد شد.

قویدل با اشاره به برنامه‌های برنامه‌ریزی شده برای ترغیب دانش آموزان و والدین به مشارکت پرشور در انتخابات اظهار کرد : در مدارسی که به عنوان شعبه اخذ رای فعالیت خواهند کرد موکب‌های دانش آموزی «از سرباز به فرمانده: من آماده‌ام» و ایستگاه سلامت راه‌اندازی خواهد شد.

وی گفت : در پویش «نشان آزادی» دانش آموزانی که هنوز به سن رای نرسیده‌اند والدین خود را در روز انتخابات همراهی می‌کنند و با انگشت جوهری رو به دوربین عکس می‌گیرند و ارسال می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان تصریح کرد : با اجرای طرح «ناظر دانش آموز» دانش آموزان عضو شوراهای دانش آموزی در شعبه اخذ رای حاضر می‌شوند و بر روند اجرای درست انتخابات نظارت می‌کنند.

محمد قویدل یادآور شد : شهید حسین فهمیده نمونه والایی از دانش آموزی است که برای دفاع از کشور و ایجاد امنیت جان خود را فدا کرد و دانش آموزان نقش مهمی در ترغیب والدین به شرکت پرشور در انتخابات دارند.

قویدل عنوان کرد : مشارکت در انتخابات نمونه عینی از وجود همدلی در بین مردم انقلابی کشور ایران است و استقلال مردم ایران برگرفته از برکات خون شهداست که باید ارج نهاده شود.

گفتنی است ، مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با نواختن زنگ مجلس در کلاس درس دانش آموزان حاضر شد و به سوالات آنان با محوریت انتخابات پاسخ داد.

پایان خبر /