به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، فریدون همتی ضمن تشکر از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ایجاد پلاتو در این مکان افزود:ظرفیت های و استعدادهای فرهنگی هنری هرمز میطلبد که فضای فرهنگی هنری  وسیع تر و کامل تری در ساحل هرمز ساخته شود و طی چند ماه آینده این پروژه آغاز خواهد شد. […]

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، فریدون همتی ضمن تشکر از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ایجاد پلاتو در این مکان افزود:ظرفیت های و استعدادهای فرهنگی هنری هرمز میطلبد که فضای فرهنگی هنری  وسیع تر و کامل تری در ساحل هرمز ساخته شود و طی چند ماه آینده این پروژه آغاز خواهد شد.

وی بیان کرد:با دیدن آثار هنرمندان و حضور آنها در رویدادهای مختلف نگاهم به فرهنگ و هنر هرمز عوض شد و علاقه مندم سرمایه گذاری ها با رویکرد فرهنگی افزایش و حمایت شود.

استاندار هرمزگان اضافه کرد:خداوند در طبیعت هرمز چیزی خلق کرده که تماما زیبایی است و زیبایی های فرهنگی و هنری آن که در آیین ها،پوشش ،خلق و خوی مردم هویداست بیش از ساحل و طبیعت آن است و ظرفیت های هرمز آنقدر زیاد است که همه مردم جزیره می توانند از طریق آن به رفاه و پیشرفت دست یابند.

همتی رسیدن به توسعه پایدار در هرمز را منوط به همت جمعی دانست و گفت:مردم جزیره باید در ساختن شهری زیبا ،تمیز و سر سبز تلاش کنند و در این صورت است که هر خانه در جزیره می تواند به یک مرکز گردشگری و فرهنگی تبدیل شود.

وی در ادامه بر ایجاد فرش خاکی بصورت دائم بعنوان جاذبه گردشگری،بازارچه محصولات و کالاهای فرهنگی هنری و صنایع دستی،بازارچه ملوانی،حمایت از سرمایه گذاران خصوصی در حوزه فرهنگ و بوم گردی،تکمیل جاده دور هرمز و …تاکید کرد.