مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان، از صدور قبض رایگان برای ۹۱ هزار مشترک در طرح برق امید خبر داد.

پایگاه خبری صبح دریا نیوز، هاجر عبدی گفت: طرح برق امید و رایگان شدن قبض برق مشترکین کم مصرف از آبان ماه امسال آغاز شد و در نخستین دوره آن ۹۱هزار مشترک که ۱۸.۵  درصد مشترکین خانگی را شامل می شود مشمول طرح برق امید شده و صورتحساب آنها رایگان محاسبه شد.

وی اظهار داشت: برق امید، برای اصلاح مصرف و حمایت از مشترکان خانگی کم‌مصرف طراحی و پیاده‌سازی شده است. در این طرح مشترکانی که از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه مصرف برق ماهانه آنها کمتر از ۴۰۰ کیلووات باشد قبض آنها رایگان می شود. از ابتدای دی ماه نیز باتوجه به تغییر تعرفه برق در زمستان، مشترکانی که مصرف آنها کمتر از ۸۰ کیلووات باشد شامل این طرح می شود.

به گفته عبدی، استان هرمزگان هم اکنون دارای ۷۲۱ هزار مشترک است که ۵۸۸ هزار مشترک آن خانگی هستند.  در طرح برق امید مشترکان به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تفکیک می شود که برای هر دسته از مشترکان الگوی مصرف تعیین شده است. مدیرعامل شرکت توزیع برق بیان کرد: انتظار می رود با اصلاح میزان مصرف مشترکان خوش مصرف به تعداد مشترکان کم مصرف اضافه شده و با این وضعیت، میزان مصرف برق مشترکان خانگی کاهش یابد تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

وی تصریح کرد: مشترکان برای مشاهده میزان مصرف و آگاهی از قرار گرفتن در ردیف مشترکین کم مصرف می توانند با نصب اپلیکیشن برق من بر روی تلفن های همراه اطلاعات مصرف را خود را مشاهده کنند.

  • نویسنده : جمیله دبیری نیا