سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان، گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته، عملیات اجرایی احداث سد گابریک طی یک هفته آینده از سر گرفته خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، جمشید عیدانی در جلسه هماهنگی اجرای پروژه سد گابریک با استاندار هرمزگان که با حضور مهندس کرباسچی مجری طرح سد گابریک در استانداری هرمزگان برگزار شد، با اشاره به همکاری بسیار خوب قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) سپاه پاسداران در احداث این سد، گفت: سالانه مقدار زیادی از آب‌ باران و سیلاب‌ها به رودخانه‌ها می‌ریزد که احداث سد در این مسیل‌ها می‌تواند زمینه‌ساز و تسهیل‌کننده افزایش اشتغال و توسعه متوازن منطقه شود.

وی اجرای این پروژه را سرمنشاء جهش تولید در حوزه‌های مختلف دانست و عنوان کرد: اجرای این طرح به مدیریت صحیح منابع آبی در شرایط نامساعد بارشی و خشکسالی و همچنین کنترل سیلاب‌های بزرگ مانند سال‌های اخیر کمک خواهد کرد.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان با اشاره به همکاری و هماهنگی موجود میان نهادهای مرتبط برای اجرای این پروژه، خاطرنشان کرد: وجود مشکلات اجتماعی و تعارضات مردمی یکی از دلایل تاخیر اجرای این پروژه بود که با همکاری مسئولین مرتبط از جمله نماینده محترم مردم شرق استان هرمزگان و مدیران دولتی، عملیات اجرایی احداث گابریک به سرعت آغاز می‌شود.

عیدانی با ذکر این نکته که سد گابریک در ۷۵ کیلومتری شرق جاسک واقع شده است، تصریح کرد: این سد ظرفیت ذخیره سازی ۲۷۰ میلیون متر مکعب آب را دارد.

وی تامین آب اراضی کشاورزی را یکی از اهداف احداث سد گابریک دانست و اظهار کرد: حفاظت مجاورین این سد در برابر سیل‌های سهمگین مخرب و کاهش میزان تخریب خاک‌های زراعی از دیگر مزیت‌های احداث این سد برای مردم منطقه است.