امام جمعه شهرستان قشم گفت: تدارک وسیعی که برای محرومیت‌زدایی در قشم انجام شده و این توسعه از جزیره هنگام آغاز شده و مردم این جزیره بدانند مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مسئولین بر توسعه این بخش از خاک شهرستان تاکید دارند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز در هرمزگان، حجت الاسلام غلامرضا حاجبی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته قشم از اقدامات مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد قشم، تقدیر کرد و افزود: اقدامات چند وقت اخیر نشان می‌دهد که ایشان یک مدیر جهادی است که با واسپاری بافت فرسوده به شهرداری و شورای شهر، پس از سالها موجب وحدت و همگرایی بین مسئولین شد.

حاجبی با بیان اینکه دوره جدیدی در توسعه قشم در حال رقم‌خوردن است، گفت: درمان مشکلات قشم با کار، دلسورزی و ترجیح ندادن منافع شخصی بر منافع جمعی و ملی است.

خطیب جمعه شهرستان قشم، روحیه ایثارگری در کنار تجربه و نصیحت پذیری را لازمه مدیران دانست و اضافه کرد: برخی افراد مقاومت زیادی برای نپذیرفتن حرف حق دارند و این کار چنددستگی‌هایی را در جامعه ایجاد می کند.

وی با تاکید بر اینکه قشم نیازمند مسئولان شنوا، کارکن و نصیحت‌پذیر است، افزود: نبود برخی مدیران نعمت است و نباید این افراد به‌کارگرفته شوند و همچنین از مشورت‌های مغرضانه، که کار را معطل توسعه می‌کند، می بایست پرهیز کرد.

امام جمعه شهرستان قشم در بخش دیگری از سخنان خود از تدارک وسیعی که برای محرومیت‌زدایی در قشم انجام شده سخن به میان آورد و افزود: این توسعه از جزیره هنگام آغاز شده و باید هر چه زودتر چهره محرومیت این جزیره و بخش‌های مختلف جزیره قشم محو شود.

وی تصریح کرد: مردم جزیره هنگام پاره تن ما بوده و این مردم انقلابی شایسته و لایق رفاه بیشتری هستند و مردم هنگام نیز بدانند مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مسئولین بر توسعه این بخش از خاک شهرستان تاکید دارند و همه باید همدلی و جلوگیری از تفرقه، توسعه این جزیره را رقم بزنند.

امام جمعه شهرستان قشم در بخش دیگری از خطبه های خود، گفت: شهرستان قشم دارای تعداد زیادی واحد دانشگاهی است و دانشجویان زیادی در آن فعالیت می کنند و توسعه علمی و سند جامع علمی و حتی رفاه اجتماعی باید توسط دانشجویان و استادان دانشگاه تهیه و تدوین شود.

حجت الاسلام حاجبی بیان کرد: همین دانشجویان بودند که جنگ را اداره کردند و شهید مدافع حرم، امنیت و نبرد توسط شجره طیبه دانشجویان انقلابی را رقم زدند.

وی بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی قشم با توجه به فضای فیزیکی، باید ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی را فراهم کند تا محلی برای تدریس دانشجوهای خارجی شود.

خطیب جمعه قشم با بیان اینکه ما نیاز به شهرک‌های بزرگ علمی داریم، اضافه کرد: ایجاد این شهرک علمی یک نیاز است که بتواند مشکلات مختلف اجتماعی و فرهنگی را برطرف کند و این اقدام نیازمند عزمی جدی است.

وی اظهار کرد: جریان دانشجویی در تاریخ قبل و بعد از انقلاب باید تبیین شود تا اوج جریان دانشجویی در گام اول و دوم انقلاب برای همگان روشن شود.

امام‌جمعه شهرستان قشم، با تاکید بر حرکت شتابان دانشجویان بر مدار اخلاق، معنویت و علم، افزود: امروز این حرکت‌ها سرعت بیشتری گرفته و باید تداوم داشته باشد؛ چرا که آینده کشور با این افراد رقم خواهد خورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود لازمه اصلی توسعه و پیشرفت را همدلی خود مسئولین و مطالبه‌گری عاقلانه و شجاعانه آحاد مردم دانست و بر حل مشکلات شهرستان با تکیه بر اصول یادشده تاکید کرد.

حجت الاسلام حاجبی ادامه داد: با تغییراتی که در شهرستان رخ داده امیدواریم این کار به انجام برسد و باید مراقبت‌ها باشد که خللی وارد نشود.

وی با ابراز ناخرسندی از وضعیت نامناسب فاضلاب در محله‌های پایین دستی قشم بیان داشت: چرا ما باید محله‌های برخوردار و غیربرخوردار داشته باشیم و این در حالی است که مسئولین توجیه می کنند و اقدام لازم را انجام نمی دهند.

خطیب جمعه شهرستان قشم، تاکید کرد: یک مسئول مومن می‌تواند با مدیریت واحد و جهادی کار را انجام دهد و نباید تصمیمات مربوط به قشم در خارج از قشم گرفته شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص سالروز  تایید نهایی قانون اساسی کشور گفت: افرادی با این قانون مشکل دارند، مخالف با اصل اسلام و انقلاب هستند؛ وگرنه قانون اساسی ما دارای قوانین مترقی مثل اصل ولایت مطلقه فقیه است.

انتهای پیام