رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان گفت:پارک علم و فناوری هرمزگان در راستای اتصال  به شبکه پارک و مراکز رشد کشور به شبکه توسعه اقتصاد دیجیتال (تاد) پیوست.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، علی فتی با اشاره به اینکه طبق اساسنامه  پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، این پارک ملزم به ایجاد شبکه ای از پارک و مراکز رشد شتاب دهنده ها در کشور است، گفت: که به همین منظور شبکه ای تحت عنوان شبکه توسعه اقتصاد دیجیتال در چندین استان کشور راه اندازی و فعال شده است.

فتی بیان داشت: مهم ترین فعالیت این شبکه این است که با همکاری و محوریت  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برنامه هایی تحت عنوان برنامه «گرنت جوانه و شکوفایی» اجرایی شود.

وی اضافه کرد: در واقع هدف این برنامه ها تبدیل خروجی پایان نامه ها به محصولات قابل ارائه به بازار و محصولات آزمایشگاهی است که این مهم شکل گرفته است.

فتی تصریح کرد: با وجود پتانسیل بالایی که در بخش‌های گوناگون اعم از بخش‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و بخش مهم ایده و طرح یعنی مغزافزار حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور وجود دارد ایجاد یک شبکه به هم پیوسته خود قدم بزرگی در راستای پیوند فناوران و افزایش بهره وری در کشور می گردد.

انتهای پیام