مسئول سلامت محیط مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس، از پلمب یک واحد هتل، کافی شاپ ساحلی و کارگاه قنادی همچنین کشف و معدوم 27 کیلوگرم انواع نان و پیراشکی در بندرعباس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، زارعی افزود: یک واحد هتل به دلیل عدم رعایت مورازین بهداشتی توسط کارشناسان بهداشت محیط بندرعباس پلمب شد.

وی بیان کرد حفظ سلامت مسافران خط قرمزی است که هیچ گاه اجازه کوتاهی در آن نخواهیم داد و این اطمینان را می دهیم که بازرسی های سلامت محیط مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس تا آخرین روز ریشه کنی ویروس کرونا با جدیت انجام خواهد شد.

زارعی با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا جهت تمامی هتل ها و مراکز اقامتی عنوان کرد: این اماکن بایستی سطح مناسبی در رعایت دستورالعمل های ابلاغی ستاد مقابله با ویروس کرونا عملکرد مناسبی داشته باشند و مسافران نباید نگران وضعیت بهداشتی هتل ها باشند. در این راستا بازرسین بهداشتی با حساسیت بیشتری بر این اماکن نظارت دارند.

وی عنوان کرد: یک کافی شاپ ساحلی به علت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و عرضه غیر مجاز قلیان در دوران شیوع ویروس کرونا، توسط کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس تعطیل شد.

زارعی بیان کرد: طبق مصوبه مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان بندرعباس، هر مکانی که فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی در آنجا رعایت نشود و باعث آلودگی در شرایط بحرانی کرونا شود، توسط بازرسین بهداشت تعطیل خواهد شد.

مسئول سلامت محیط مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس بیان کرد: با توجه به آمارهای رو به رشد مبتلایان به کرونا در شهرستان بندرعباس، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده عمومی از ماسک برای کاهش ابتلا و کنترل بیماری ضروری است.

زارعی اضافه کرد: یک کارگاه قنادی به علت عدم رعایت موازین بهداشتی در بندرعباس توسط بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس پلمپ شد.

وی تصریح کرد: برای اقدامات کنترلی و پیشگیرانه کرونا ویروس و اجرای گام دوم فاصله گذاری اجتماعی، بازرسان بهداشت محیط، به منظور نظارت و کنترل بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت توسط اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی اقدامات بازرسی و نظارت را انجام می دهند.

زارعی عنوان کرد: کلیه نکات بهداشتی و بخشنامه ها در مبارزه با بیماری کرونا به واحدهای صنفی اطلاع رسانی شده و این واحدهای صنفی، به دلیل عدم رعایت بهداشت فردی و همچنین توزیع و نگهداری مواد غذایی در شرایط غیر بهداشتی که می تواند موجب گسترش کرونا شود، پلمپ شدند.

مسئول سلامت محیط مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس ابراز کرد: کارشناسان بهداشت محیط در تشدید بازرسی ها از اصناف میزان ۲۷ کیلوگرم انواع نان و پیراشکی فاسد کشف و معدوم سازی شد.

وی تامین سلامت غذایی شهروندان را الزامی دانست و بیان کرد: بازرسین بهداشت محیط شهرستان بندرعباس به صورت مستمر در ۲ نوبت صبح و عصر و همچنین شب ها بصورت آنکالی از فروشگاه ها، رستوران ها و اغذیه فروشی ها بازدید می کنند.

 زارعی خاطرنشان کرد: شهروندان عزیز در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی، موارد تخلف را به سامانه ۱۹۰ گزارش دهند تا در کمترین زمان ممکن رسیدگی شود.

وی از صدور اخطارهای بهداشتی به سایر اصناف متخلف خبر داد؛ که در صورت عدم رفع مشکلات طبق قوانین موجود با آنها برخورد خواهد شد.