سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، کرونا جان ۳ هرمزگانی دیگر را گرفت و شمار فوتی‌ها در استان به یک هزار ۵۷ تن رسید.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، فاطمه نوروزیان گفت: جانباختگان دو خانم ۸۳ ساله و یک آقای ۶۰ ساله از شهرستان‌های بندرعباس و قشم بودند.
وی افزود: در این مدت با بستری شدن ۵۱ بیمار جدید کرونایی جمع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان به ۱۰۸ بیمار رسید.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: از این شمار ۳۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند و حال ۷ نفر وخیم است. 
نوروزیان افزود: در ۴۸ ساعت گذشته ۱۷ بیمار جدید مبتلای به کرونای انگلیسی در استان تشخیص قطعی داده شده است که جمع مبتلایان در استان به ۴۹۸ تن رسید.

وی گفت: ازاین شمار ۴ نفر با تشخیص قطعی کرونای انگلیسی جان باختند.
نوروزیان با اشاره به ورود مسافران از اسکله‌ها، فرودگاه‌ها و مبادی ورودی در شهرستان رودان، جاسک و پارسیان افزود: تا کنون از ۱۷ هزار و ۹۰۰ نفر در مبادی ورودی استان آزمایش کرونا گرفته شده است.
وی گفت: از این شمارآزمایش ۵۱ نفر مثبت اعلام شده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: از تعداد آزمایش‌های گرفته شده ۳ هزار و ۲۸۱ نفر از سفر خود انصراف و به شهرشان بازگشتند.
نورزیان گفت: با توجه به افزایش سفر‌ها به استان و رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی، کاهش استفاده از ماسک و شرکت در تجمعات، مراسم‌ها و دورهمی‌های خانوادگی وارد شاهد پیک جدید بیماری کرونا در استان خواهیم بود.
وی از مردم خواست با نزدیک شدن فصل تابستان و استفاده از وسایل سرمایشی و کاهش در تهویه هوای بسته دستور العمل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا از اتفاقات ناگوار در استان جلوگیری شود.