استاندار هرمزگان با بیان اینکه تا سه روز آینده روند انتقال و نصب کانکس‌های مورد نیاز منطقه به پایان خواهد رسید، گفت : 120 کانکس به منطقه کانونی زلزله منتقل و نصب شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز،  مهدی دوستی پس از برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران استان در روستای سایه خوش، با اشاره به انجام عملیات آوار برداری از تمام نهادهای دخیل در امر خدمت رسانی به زلزله‌زدگان غرب استان به ویژه سپاه امام سجاد استان، نیروی دریایی سپاه، قرارگاه مدینه و سایر ارگان‌های فعال تقدیر کرد و گفت: اصلی ترین چالش و نگرانی ما تامین کانکس برای زلزله‌زدگان غرب استان بود.

دوستی ، افزود: خوشبختانه امروز ۱۲۰ کانکس حمل و به روستای کانونی زلزله منتقل شد و بخشی از آنها نصب شده که کولر نیز برای آنها تعبیه شده است.

وی ، عنوان کرد : کانکس‌‌‌ها برای زیست مردم مناسب هستند، امیدواریم روزی ۱۲۰ کانکس به منطقه منتقل شود و ظرف مدت سه روز آینده روند انتقال و نصب کانکس‌ها به پایان برسد تا شاهد ساماندهی مردم زلزله زده و رفع مهم‌ترین دغدغه فعلی زلزله‌زدگان باشیم.

استاندار هرمزگان ، تصریح کرد: روند عملیات آوار برداری در حال انجام است و پس از پایان این عملیات، بلافاصله عملیات احداث نیز آغاز خواهد شد در حال حاضر در حال تامین مصالح مورد نیاز هستیم و در خصوص طراحی سازه‌ها نیز تصمیم گیری شده است.

انتهای پیام