مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از آمادگی آبفا برای بهره برداری از طرح های توسعه ای برای آبرسانی به 107 روستا و دو شهر هرمزگان و یک پروژه بخش فاضلاب همزمان با هفته دولت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز ، عبدالحمید حمزه پور با بیان اینکه ، آبفا از ابتدای امسال بصورت ویژه برای تکمیل پروژه های آبرسانی سرمایه گذاری کرده است ، تصریح کرد : این برنامه ریزی نتایج قابل قبولی نیز در پی داشته و باعث شده تا در آستانه آخرین ماه تابستان؛ مشترکین شهرها و روستاهای بهره مند از طرح های توسعه ای با تنش آبی کمتری مواجه شوند.

حمزه پور تصریح کرد : طرح توسعه ای آبفا در تابستان بدون وقفه در جریان است و در هفته دولت امکان بهره برداری از ۴۶ پروژه با بهره مندی ۱۰۷ روستا و دو شهر را داریم.

وی گفت : با توجه به اهمیت موضوع آبرسانی و تاکید استاندار هرمزگان به دلیل حمایت های ویژه رئیس جمهور از پروژه های آبرسانی، تعدادی از این پروژه ها در نیمه دوم سال و در سفر رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت به هرمزگان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل آبفا ، اعتبار هزینه شده برای تکمیل ۴۷ پروژه آب و فاضلاب را ۱۶ هزار و ۲۱۳ میلیارد ریال عنوان کرد.

به گفته عبدالحمید حمزه پور ، جمعیتی بالغ بر ۲۸۱ هزار نفر در شهرستان های بندرعباس ، بندرلنگه ، میناب ، جاسک ، رودان ، حاجی آباد ، بستک ، خمیر ، پارسیان ، بشاگرد ، قشم و سیریک از اجرای این پروژه ها بهره مند خواهند شد.

پایان خبر /