مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان گفت: در سال ۹۹ علی رغم تمامی مشکلات توانستیم ۵ پایگاه امداد و نجات بین شهری را با اعتبار دولتی و کمک خیرین احداث و افتتاح کنیم .

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ، مختار سلحشور امروز (۱۹ اردیبهشت ماه) به مناسبت هفته هلال احمر در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه شعار کانکس زدایی در پایگاه های امداد و نجات بین شهری استان هرمزگان را عملی کردیم، ادامه داد : جمعیت هلال احمر نهادی عمومی خدمت رسان و با مشارکت در فعالیت های بشر دوستانه و داوطلبانه است.

وی با بیان اینکه در حوزه خدمات و نجات در سال گذشته نیاز به تقویت زیرساخت ها و پایگاه های بین شهری بیش از پیش احساس می شد، خاطرنشان کرد: در سال ۹۹ علی رغم تمامی مشکلات توانستیم ۵ پایگاه امداد و نجات بین شهری را با اعتبار دولتی و کمک خیرین احداث و افتتاح کنیم و شعار کانکس زدایی در پایگاه های امداد و نجات بین شهری استان هرمزگان را عملی کردیم.

سلحشور با اشاره به اینکه با توجه به همه گیری ویروس کرونا جمعیت هلال احمر با توجه به ساختارش از حضور در این بخش و کمک به کاهش بحران کرونا در استان هرمزگان دریغ نکرد، اظهار کرد: غربالگری و کنترل ورود مسافران، کنترل مبادی مرزی، حضور در بین اقشار آسیب پذیر، توزیع ۶۵۰۰ بسته حمایتی و معیشتی، توزیع ۴۷۰۰ بسته حفاظت فردی، توزیع ۱۰۰ هزار ماسک و ۷۵۰۰ مساک پارچه ای در بین دانش آموزان از جمله مهمترین اقدامات در این زمینه بود.

این مسئول با بیان اینکه دور پروژه نذر آب را در دو روستای طاشکوئیه و دو آب در سال گذشته به مرحله اجرایی رسید، اضافه کرد: استقرار کاروان سلامت با حضور تیمی از متخصصین و پزشکان و برطرف کردن برخی از مشکلات تأمین آب در این مناطق از مهمترین دستاوردهای این پروژه بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با اشاره به اینکه برگزاری طرح آمران سلامت با شرکت ۳۹۰ نفر از افراد جوان و مشارکت در طرح شهید سلیمانی با حضور ۱۱۲۶ تیم فعال از دیگر فعالیت های صورت گرفته در سال گذشته دانست و عنوان کرد: تأمین و راه اندازی خانه هلال در مناطق دورافتاده و صعب العبور با مشارکت مناسب دهیاران از اقدامات مهمی بود که توانست با جذب ۷۸۰۰ داوطلب و احداث ۲۷۵ خانه هلال در سراسر استان به ویژه مناطق روستایی سبب افزایش آمادگی شهروندان در برابر بلایای طبیعی می شود.

وی با بیان اینکه در هفته هلال احمر برای تقویت زیرساخت ها مجموعه پایگاه امداد و نجات شهر بندرعباس شامل دو انبار و یک ساختمان در زمینی به مساحت ۱۵ هزار مترمربع افتتاح خواهد شد، اظهار کرد: همچنین پایگاه امداد و ناجات رویدر با کمک خیرین نیز در مساحتی ۲۵۰ مترمربعی نیز آماده افتتاح است تا مجموع این پایگاه امداد و نجات در استان به ۱۷ پایگاه برسد و در تلاشیم مجوز راه اندازی دو پایگاه دیگر را در سالجاری دریافت کنیم.

سلحشور در خصوص سیل اخیر در شهرستان حاجی آباد، افزود: بازدیدی از این مناطق صورت گرفت که خوشبختانه خسارت جانی و منازل مسکونی مشاهده نشد و تنها خسارت به بخش های کشاورزی و دامداری وارد شده است که دستگاه های ذی ربط در این خصوص اقدامات لازم را انجام داده و در حال انجام هستند.

جمیله دبیری نیا