مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان از ساماندهی و ایمن‌سازی بیش از 60 کیلومتر از رودخانه‌های هرمزگان از اعتبارات داخلی و ظرفیت های قانون بودجه طی 2 سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، جمشید عیدانی در کمیته مدیریت بحران شرکت که با حضور کارشناس مدیریت بحران استانداری هرمزگان برگزار شد، اظهار کرد: در راستای پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال حضور سامانه بارشی دیگری در هفته آینده، کمیته مدیریت بحران شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان تشکیل جلسه داد.

عیدانی با اشاره به پایش سامانه‌ها توسط مرکز رصد شرکت، عنوان کرد: تقسیم کار برای مقابله و پاسخ سریع با بحران انجام شده است و اعضای تیم‌ها و سرتیم‌ها نیز مشخص شده‌اند و به مناطق تعیین شده اعزام می‌شوند تا در مواقع بحران احتمالی بتوانند به سرعت وارد عمل شوند.

وی با بیان اینکه مجموعه آب منطقه‌ای هرمزگان تمام توان خود را برای مدیریت سیلاب احتمالی آینده به کار خواهد گرفت، ابراز داشت: از تمام ظرفیت‌های قانونی و تجهیزات برای ساماندهی رودخانه‌ها و ایمن‌سازی مراکز جمعیتی استفاده می‌شود.

عیدانی با بیان اینکه همکاری بین بخشی خوبی میان دستگاه‌های خدمات‌رسان و فرمانداری‌ها برقرار است، تصریح کرد: تیم‌های مستقر در مناطق هماهنگی خوبی با فرماندارای، سپاه، بسیج و سایر نهادها دارند.

وی با ذکر این نکته که از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا کنون، حدود ۳۰ کیلومتر از رودخانه‌های هرمزگان با استفاده از اعتبارات داخلی ساماندهی و لایروبی شدند، خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت قانونونی بند «و» تبصره هشت قانون بودجه از سال ۱۳۹۹ در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان قرار داشت که ذیل آن از ظرفیت بهره‌برداران معادن شن و ماسه برای ساماندهی و ایمن‌سازی مراکز جمعیتی استفاده شده است.

عیدانی ادامه داد: از سال ۱۳۹۹ تا کنون با استفاده از بند «و» قانون بودجه و ظرفیت بهره‌برداران شن و ماسه، بیش از ۳۰ کیلومتر از رودخانه‌های مراکز جمعیتی هرمزگان ساماندهی و لایروبی شدند.

وی خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی‌های لازم برای افزایش آگاهی مردم مناطق مختلف در معرض سیلاب احتمالی انجام شده است.

عیدانی گفت: خوشبختانه در سیلاب هفته گذشته، اقدمات خوبی برای مدیریت سیلاب در سطوح مختلف مدیریتی و کارشناسی استان هرمزگان انجام شد و این سیلاب بدن خسارت جانی مدیریت شد.

 انتهای پیام