رئیس سازمان صمت استان هرمزگان  از تخصیص سهمیه 238 میلیارد تومان تسهیلات بند "الف" تبصره ۱۸ قانون بودجه سال 1400 کشور جهت بهره مندی بنگاههای صنعتی استان هرمزگان  خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، خلیل قاسمی با اشاره به موضوع حمایت از تولید، پشتیبانی ها و مانع زایی گفت: واحد های صنعتی استان می توانند بر همین اساس نسبت به ثبت نام تسهیلات برنامه تولید واشتغال  سال ۱۴۰۰ کشور از طریق سامانه بهین یاب ( https://www.behinyab.ir ) در بانک های صنعت و معدن و توسعه تعاون هر چه سریعتراقدام کنند.

قاسمی  با اشاره به دستورالعمل ابلاغی تخصیص سهمیه استان هرمزگان از منابع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ افزود: اولویت اصلی برای پرداخت تسهیلات و تامین مالی برنامه های مرتبط به تکمیل ظرفیت های خالی واحدهای تولیدی محصولات منتخب(افزایش راندمان تولید)، فعال سازی واحدهای راکد، تکمیل طرح های نیمه تمام،پیشران و گلوگاهی، نهضت ساخت داخل( جایگزینی واردات)، توسعه مناطق محروم و کمتر برخوردار و اصناف تولیدی می باشد.

وی با بیان اینکه میزان منابع در اختیار هر استان بر اساس سهم (درصد) استان از کل منابع ایجادی می باشد و با توجه به روند جذب در استان ها، قابل تغییر خواهد بود عنوان کرد: ۷۰ درصد از منابع ایجاد شده برای بخش سرمایه در گردش و ۳۰ درصد از منابع نیز برای بخش سرمایه ثابت با نرخ سود بانکی یارانه دار خواهد بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام کرد: متقاضیان سرمایه در گردش و سرمایه ثابت در مناطق کمتر برخوردار با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد و مناطق برخوردار با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد جهت استفاده از این تسهیلات می توانند با مراجعه به سامانه بهین یاب نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند و یا جهت کسب اطلاع بیشتر به سازمان صمت استان هرمزگان مراجعه نمایند .

انتهای پیام