معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس، از برگزاری دوره‌های آموزشی کارکنان و مدیران شهرداری بندرعباس به صورت آنلاین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، محمد مهدی جهانبخش در این ارتباط اظهار کرد: آموزش از مهم‌ترین عواملی است که نقش عمده‌ای در افزایش توانمندی کارکنان ایفا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری بندرعباس و سازمانهای وابسته آن نیاز به افراد با مهارت بالا دارند، افزود: آموزش های ضمن خدمت یکی از کارآمدترین ابزار و قوی‌ترین فرآیند موجود برای انتقال دانش و مهارت به نیروی انسانی و تقویت آن ها برای انجام وظایف محوله است.

جهانبخش خاطرنشان کرد: این شهرداری از طریق مدیریت نوسازی و تحول اداری، دوره‌های آموزشی کوتاه مدت ضمن خدمت کارکنان خود را هر ساله از طریق نیازسنجی فردی و درخواست مدیران واحد ،برنامه ریزی و اجرا می‌کند که امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا، بصورت مجازی درحال برگزاری است.

وی تصریح کرد: در سال جاری بر اساس نیازسنجی صورت گرفته، ۳۰ دوره آموزشی کوتاه مدت  تخصصی و عمومی ویژه کارکنان و مدیران در بخش‌های مختلف برنامه ریزی و اجرای آن آغاز شده است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه ‌سرمایه‌انسانی شهرداری بندرعباس همچنین با اشاره به اینکه دوره های آموزشی ویژه مدیران و کارکنان تا پایان سال ۹۹ طبق تقویم آموزشی برگزار می‌شود، اظهار کرد: تا کنون در این دوره های آموزشی ۱۶ هزارو ۱۷۶ نفر ساعت آموزش برای بیش از ۳۰۰ نفر از کارکنان و مدیران اراِئه و گواهینامه مربوط به آن نیز صادر شده است.

جهانبخش بیان کرد: با توجه به تداوم بیماری ویروسی کرونا، این دوره‌ها به صورت مجازی و از طریق سیستم جامع آموزش(جام) برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه تا کنون بیش از ۱۰ عنوان دوره ی آموزشی به صورت مجازی (وبینار و آزمون الکترونیکی ) برگزار شده است، عنوان کرد: این دوره‌ها بنا به نیاز در بخش‌هایی مانند آتش‌نشانی، خدمات شهری، روابط عمومی، شهرسازی و معماری، حقوقی، عمرانی و غیره پیش‌بینی شده است.

  • نویسنده : جمیله دبیری نیا