معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان از برگزاری دوره ترویجی پرورش ماهیان گرمابی دراستخرهای ذخیره آب کشاورزی در سیاهو – بندرعباس با رعایت دستور العمل های بهداشتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، مسعود بارانی با اشاره به اهمیت استفاده بهینه از منابع آبی تصریح کرد: استفاده توامان از منابع آبی کشاورزی علاوه بر ارتقای تولید آبزیان ،نقش بسزایی نیز در افزایش کیفیت آب استفاده شده در مزراع دارد.

وی افزود: با توجه به تعداد فراوان استخرهای ذخیره آب در منطقه سیاهو، می توان با دومنظوره کردن این سازه ها، گامی بلند در تولید آبزیان به عنوان غذای سلامتی در کنار هدایت آبی غنی به سمت محصولات کشاورزی داشت.

بارانی با بیان اینکه پرورش ماهی در استخرهای دو منظوره  باعث افزایش درآمد کشاورزان و افزایش مصرف ماهی در استان نیز می شود تصریح کرد:  نکته مهم درباره  استخرهای دو منظوره این است که بهره‌وری آب را بالا برده و خروجی فضولات ماهیان باعث غنی سازی آب و خاک و کاهش مصرف کودهای شیمیایی و افزایش محصولات کشاورزی می گردد.

معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان تصریح کرد:با توجه به کیفیت مناسب و ارزش غذایی گوشت ماهی نسبت به سایر فرآورده های غذایی،پرورش  ماهیان گرمابی دراستخرهای ذخیره کشاورزی می تواند نقش بسزایی در افزایش سرانه مصرف آبزیان در نواحلی دور از ساحل و مناطق روستایی داشته باشد.

گفتنی است محسن سالاری- رئیس گروه ترویج شیلات و آبزیان شیلات هرمزگان و سیروس برازنده- رئیس اداره توسعه آبزیان آب‌های داخلی اداره کل شیلات هرمزگان تدریس در این دوره آموزشی را برعهده داشتند.