مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان از برگزاری بیش از 521 دوره آموزشی در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز،مختار سلحشور با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های آموزشی در جهت ارتقای توانمندی‌های علمی و عملیاتی نجاتگران، امدادگران و توسعه فرهنگ خودامدادی و دگرامدادی اظهار کرد:از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه ۵۲۱ دوره آموزش تخصصی و همگانی با بیش از  8100 بهره ور از سوی  جمعیت هلال احمر هرمزگان برگزار شده است.

سلحشور از برگزاری ۱۰ دوره تخصصی ویژه نجاتگران و امدادگران با حضور ۲۳۴ فراگیرخبر داد و افزود:در سال جاری ۱۶۹ دوره امداد و کمک‌های اولیه  با حضور بیش از۲۷۰۰شرکت کننده، ۱۵۱ دوره آمادگی در برابر مخاطرات ویژه ۲هزارو و ۳۷۰ فراگیر از اهم دوره‌های آموزشی برگزارشده در هلال احمر استان بوده است.

وی از برگزاری  62 دوره پایه داوطلبی با حضور ۷۰۹ بهره ورخبر داد و افزود:همچنین ۲۸ دوره آموزش مخاطرات صنعتی ویژه کارکنان واحدهای فعال صنعتی با شرکت ۴۰۳ نفر، ۵۰دوره مواجهه با خشکسالی و تغییرات اقلیمی با حضور ۸۳۷نفر و ۵۱ دوره جامعه آماده در برابر مخاطرات با مشارکت ۸۰۷ نفر برگزار شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان در پایان هدف از برگزاری این دوره ها را افزایش آمادگی، مهارت و توان علمی و عملیاتی و تاب آوری جامعه در زمان وقوع حوادث احتمالی دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی هلال احمر با رعایت موازین بهداشتی به صورت حضوری و مجازی ادامه دارد.

 انتهای پیام