مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: شش دستگاه ماشین‌آلات سنگین راهداری و ادوات راهسازی از سوی این بنادر به منظور تسریع در بازگشایی راهها به مناطق سیل‌زده در شرق استان گسیل شده و تا برطرف شدن مشکلات ناشی از سیلاب و تا سپری شدن روزهای پر بارش پیش رو در منطقه باقی خواهند ماند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، حمیدرضا محمدحسینی تختی با اشاره به سیل ویرانگر روزهای دوازدهم و سیزدهم دی ماه سال جاری در هرمزگان اظهار داشت: در پی وقوع سیلاب به ویژه در مناطق شرق استان، انواع ماشین آلات سنگین راهداری و ادوات راهسازی شامل کامیون، بیل مکانیکی، لودر و پمپ روبین از سوی بنادر شرق استان و با مشارکت بخش خصوصی به مناطق سیل زده گسیل شد.

محمدحسینی بیان داشت: ارسال این تعداد ماشین‌آلات همراه با اپراتور مربوط در اختیار ستاد مدیریت بحران شهرستان میناب قرار گرفته است.

وی ضمن اعلام آمادگی مجموعه بنادر و دریانوردی شرق استان جهت خدمات رسانی بهتر و کمک های امدادی هر چه بیشتر به مناطق سیل‌زده یادآور شد: با توجه به هشدارهای جدید هواشناسی هرمزگان مبنی بر شدت بارش ها از یکشنبه۲۶ تا سه شنبه ۲۸ دی ماه در غالب نقاط به ویژه نیمه شرقی استان، تمامی دستگاه و ماشین‌آلات  ماموریت یافتند تا برطرف شدن مشکلات ناشی از سیلاب در این منطقه مستقر و بنا به مقتضیات اعلامی از سوی ستاد مدیریت بحران نسبت به امداد رسانی اقدام نمایند .

لازم به ذکر است؛ بارندگی و سیل ویرانگر روزهای دوازدهم و سیزدهم دیماه سال جاری تمام مناطق هرمزگان به‌ ویژه شرق استان را در برگرفت و خسارت‌های فراوانی به تاسیسات زیربنایی، مسیر های دسترسی و پل های ارتباطی و همچنین واحدهای مسکونی و کشاورزی مردم وارد کرد به طوری که بیش از ۲۰ محله و ۲۰۰ منزل مسکونی مردم تخریب و دچار آب گرفتگی شدید شدند.

انتهای پیام