در دیدار معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، با معاون و مدیران موسسه هنری رسانه ای اوج با وی، بر ضرورت همکاری بیشتر و تعامل سازنده جهت تولید محتوا متناسب با فرهنگی و رسوم جزیره قشم تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، مرتضی شیخ زاده در این دیدار با اشاره به ظرفیت های شاخص فرهنگی و گردشگری موجود در این منطقه، حضور و فعالیت موسسه هنری رسانه ای اوج را فرصت بسیار خوبی جهت تولید محتوای فرهنگی با هدف معرفی ژئوسایت ها و میراث ناملموس جزیره قشم دانست.
براساس این گزارش در این جلسه حضور فعال موسسه هنری رسانه ای اوج جهت تولید محتوای فرهنگی در قالب فیلم های داستانی، مستند، انیمیشن با محوریت موضوعات فرهنگی و معرفی هنرهای بومی مختلف جزیره قشم بویژه موضوعات قرآنی و موسیقی به عنوان میراث ناملموس مورد توافق طرفین قرار گرفت.
در این جلسه معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم جهت راه اندازی مرکز سازمان فضای مجازی سراج و تولید محتوای متناسب با نیازهای فرهنگی و اجتماعی و همچنین تهیه انواع تیزرهای داستانی و مستندهای گردشگری در این منطقه اعلام آمادگی کرد.
همچنین مسئولان موسسه هنری رسانه ای اوج از آمادگی این مجموعه جهت برگزاری آیین رونمایی از مستند «کرانه» با حضور چهره های شاخص هنری و جمعی از مسئولان ملی و منطقه ای در ۹ فروردین همزمان با نیمه شعبان و با رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی خبر دادند.
گفتنی است مستند گردگشری «کرانه» به عنوان یکی از محصولات فاخر تولید شده توسط موسسه اوج و در میان مستندهای گردشگری مرتبط با جاذبه های جنوب کشور است که تمرکز اصلی آن بر معرفی ژئوسایت های قشم به عنوان تنها ژئوپارک جهانی خاورمیانه می باشد.
شایان ذکر است این جلسه با حضور مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، علیرضا کمساری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان، علیرضا امری‌کاظمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این سازمان و ناصر نادری معاون توانمندسازی و امور استان های موسسه هنری رسانه ای اوج و اسماعیلی مدیر امور استان ها و میرنژاد دبیر جهبه فرهنگی این موسسه در محل دفتر معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان در جزیره قشم برگزار شد.
سازمان هنری رسانه‌ای اوج مؤسسه‌ای خصوصی است که رسماً از بهار سال ۱۳۹۰ فعالیت هنری و رسانه‌ای خود را آغاز کرده‌ و هزینه و اعتبارات تولیدات آن با حمایت سپاه پاسداران تأمین می‌شود.
از جمله فیلم های سینمایی که با حمایت این موسسه ساخته و وارد بازار هنر شد می توان به فیلم های خروج (۱۳۹۸)، روز بلوا (۱۳۹۸)، ۲۳ نفر (۱۳۹۷)، زندانی‌ها (۱۳۹۷)، به وقت شام (۱۳۹۶)، تنگه ابوقریب (۱۳۹۶)، سوءتفاهم (۱۳۹۶)، فهرست مقدس (انیمیشن) (۱۳۹۶)، ایستاده در غبار (۱۳۹۴)، هیهات (۱۳۹۴)، بادیگارد (۱۳۹۴) اشاره کرد.

در کنار موارد یاد شده سازمان هنری رسانه‌ای اوج با ساخت سریال هایی نظیر آقازاده و پخش آن در شبکه های خانگی به یکی از موفق ترین مجموعه های توایدکننده آثار فرهنگی در فضای شبکه های خانگی تبدیل شده است.