فرماندار بندرلنگه، گفت: زمین لرزه بامداد امروز با توجه به قدرتی که داشت موجب بروز خسارت مالی و تخریب دیوار حدود ۵ منزل مسکونی شده است.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، زلزله ای به بزرگی ۵.۵ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۱ و ۱ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد امروز (شنبه) کنگ در استان هرمزگان را لرزاند. این زلزله در عمق ۱۹ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

کانون این زلزله در موقعیت ۲۶.۶۷ عرض شمالی و ۵۵.۲۱ طول شرقی ثبت شده است.

احمد شیبانی اظهار داشت: این میزان خسارت مالی با توجه به بررسی های انجام شده تا کنون را شامل می‌شود و ارزیابی ها همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: مردم در ساعت های اول بروز حادثه هم با توجه به صدای زمین لرزه دچار ترس و واهمه شده بودند که اکنون وضعیت روحی مردم بسیار بهتر شده است.

فرماندار بندرلنگه اضافه کرد: روستاهای «سایه خوش» و «دژگان» و «کلاتو» و «برکه سفلین» بیشتر از این حادثه متاثر شده بودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان هم گفت: این زمین لرزه خرابی های بالا نداشت و موجب ترک خوردگی منازل در روستاهای اطراف محل وقوع زمین لرزه شد.

مختار سلحشور ادامه داد: نیروهای هلال احمر شهرستان های بندرخمیر و بندرلنگه از شب گذشته خدمات اسکان و سایز ملزوم‌ها را به مردم حادثه دیده دادند و تا کنون نیازی برای اعزام نیرو از سایر مناطق احساس نشده است.

وی گفت: وضعیت روانی مردم نیز نسبت به ساعت های اولیه وقوع این زمین لرزه بسیار بهتر شده است.

سه اردوگاه اسکان اضطراری و موقت برای زلزله‌زدگان در روستاهای سایه خوش، دژگان و کلاتو بخش مرکزی شهرستان بندر لنگه برپا شده است.

این شمار اردوگاه اسکان اضطراری به منظور اسکان زلزله زدگان روستاهای یادشده در منطقه زلزله زده برپا شده است.

وی ادامه داد: همچنین به منظور ارائه سایر خدمات امدادی و حمایتی به زلزله زدگان روستاهای یاده شده، اقلام زیستی از جمله ۳۰ تخته چادر امدادی، ۶۰ تخته موکت و ۱۵۰ تخته پتو در میان آنان توزیع شده است.

بندر کُنگ یکی از شهرهای تابعه شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان است.

بندرلنگه در فاصله ۲۲۰ کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده است.