فرمانده انتظامی استان هرمزگان گفت: با هوشیاری و تلاش ماموران انتظامی قشم یک کلاهبردار سایبری با 7میلیارد ریال کلاهبرداری، در این شهرستان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، سردار” غلامرضا جعفری گفت : در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی کلاهبرداری و اغفال وی، موضوع به طور ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس امنیت اطلاعات و امنیت عمومی این شهرستان قرار گرفت.

جعفری افزود: مأموران با انجام اقدامات پلیسی و اشراف اطلاعاتی و تحقیقات گسترده موقعیت متهم را در کمتر از۲۴ساعت شناسایی و در یک اقدام ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و جهت اقدامات تکمیلی به یگان انتقال دادند.

وی با اشاره به اینکه متهم فوق از طریق شبکه های اجتماعی تحت عنوان طلا فروش با انجام تبلیغ فروش طلا و جواهرات و ایجاد صندوق امانات در قبال سپرده طلا و جوهرات به میزان مبلغ انها وام پبشنهاد می نموده تصریح کرد: متهم در سایت های شرط بندی طعمه های خود که اغلب زنان متاهل بوده را شناسایی و پس از ایجاد ارتباط و اعتماد سازی و دریافت اطلاعات شخصی آنها و با هک نمودن موبایل نامبردگان و تهیه عکس و فیلم اقدام به اخاذی و کلاهبرداری از آنها می کرده است.

جعفری اظهار داشت: متهم از طریق کارت های بانکی افراد با شگرد بالا بردن معدل حساب بانکی تا کنون از افراد زیادی در استان ها و شهرستان های مختلف کشور با ترفند های مشابه اخاذی و کلاهبرداری نموده که طبق اظهارات وی قبل از دستگیری حدود ۲۰ فقره شکایت از ایشان در مراجع قضایی ثبت شده است.

فرمانده انتظامی هرمزگان، با بیان اینکه متهم دستگیر شده در بازجویی های فنی بعمل امده به ۷میلیارد ریال کلاهبرداری اعتراف کرد ، خاطر نشان کرد : برابر دستور مقام قضایی مبنی بر انتشار تصویر متهم در رسانه ها، چنانچه احدی از شهروندان توسط این متهم مورد کلاهبرداری و اخاذی قرار گرفته می تواند با مراجعه به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قشم نسبت به تنظیم شکایت و پیگیری موضوع اقدام کنند.

انتهای پیام