استاندار هرمزگان گفت: مطالعه برای ایجاد شهر جدید در بندرعباس ادامه دارد و قرار است این شهر با ظرفیت ۵۰درصد مساحت شهر فعلی بندرعباس و در مساحت سه هزار و ۵۰۰هکتار احداث شود.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ، فریدون همتی با بیان اینکه در نشست ستاد بازآفرینی و شورای مسکن استان در ارتباط با محله دوهزار (کوی ملت) بندرعباس تصمیمات خوبی اتخاذ شد، گفت: بر اساس تصمیم این نشست، مقرر شد پلن محله ۲۵۰۰واحدی که پیش از این طراحی شده  بود، بازنگری و ظرفیت پذیری آن به ۴۰هزارنفر ارتقاء پیدا کند و متناسب با این افزایش جمعیت، خدمات مورد نیاز در طراحی جدید دیده شود.

وی افزود: به دلیل فرسودگی واحدهای محله دوهزار ، این آمادگی وجود دارد که برای نوسازی این واحدها در محل جدید (۲۵۰۰واحدی) به‌صورت انفرادی و یا تجمیعی، تسهیلات ارزان قیمت بافت فرسوده به متقاضیان اعطا و از معافیت پرداخت هزینه های صدور پروانه ساختمانی نیز بهره مند شوند.

استاندار هرمزگان همچنین با اشاره به بازدید اخیر میدانی از محله دوهزار بندرعباس، گفت: کار احداث دو مدرسه این محله با استفاده از منابع تسهیلاتی بازآفرینی بافت فرسوده به‌زودی و پس از انتخابات پیمانکاران از سوی سازمان نوسازی مدارس شروع می شود.

وی عنوان کرد : پس از شناسایی مالکان برخی املاک در این محله، قرار است در زمینه برخی از کاربری ها، تصمیمات جدید گرفته شود.

این مسئول افزود: خانه محله بر اساس تصمیم ستاد بازآفرینی و شورای مسکن برای شروع فعالیت به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل داده می شود و عملیات اجرایی مرکز درمانی محله دوهزار نیز با تمهیداتی که اتخاذ شد، با شتاب بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه در سال ۹۹ برای مجموعه محلات بافت فرسوده مانند بندرکنگ و میناب، نزدیک به ۱۵میلیارد تومان از محل منابع ملی در اختیار دستگاه های اجرایی قرار گرفت، گفت: در سال جاری، ۱۷٫۵میلیارد تومان از محل منابع ملی صرف خدمات عمومی در بافت فرسوده می شود.

همتی از مطالعه جدید مربوط به شهر هرمز نیز خبر داد و تصریح کرد : اداره کل راه  وشهرسازی مکلف شد با انتخاب مشاور، نگاهی مطالعاتی برای بازسازی بافت فرسوده این شهر داشته باشد و  ظرفیت سنجی لازم برای توسعه شهر هرمز را با سرعت انجام دهد.

استاندار هرمزگان همچنین خاطر نشان کرد : مطالعه برای ایجاد شهر جدید در بندرعباس ادامه دارد و قرار است این شهر با ظرفیت ۵۰درصد مساحت شهر فعلی بندرعباس و در مساحت سه هزار و ۵۰۰هکتار احداث شود.

وی ادامه داد : عملیاتی شدن این شهر به عنوان یکی از کارهای بزرگ از ابتدای دولت دوازدهم در دستور کار بوده و اجرای آن می تواند با توجه روند توسعه جمعیتی بندرعباس، پاسخگوی نیاز مسکن بندرعباس در سال های آتی باشد که خوشبختانه این اقدام مهم در حال انجام است.