سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: پیرو تاکید دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و با پیگیری‎های انجام شده، هزینه عوارض سازمان منطقه آزاد قشم برای تردد خودروی متولدین این جزیزه حذف شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، افشار فتح الهی افزود: از امروز، یکشنبه ۲۱ آذرماه، بومیان قشمی می توانند بدون پرداخت عوارض منطقه آزاد قشم، در مسیر لافت و پهل به عبور و مرور بپردازند.

فتح الهی ادامه داد: معافیت بومیان قشم از عوارض تردد خودرویی برای سال ها یکی از مطالبات ساکنان جزیره بود که سرانجام با طی تشریفات قانونی محقق شد

فتح الهی تصریح کرد: پیش از این نیز به منظور ساماندهی تردد در اسکله‌های لافت و پهل و پیشگیری از اتلاف وقت مردم ، دریافت عوارض تردد از اسکله‌های لافت و پهل تجمیع شد که هم اکنون این هزینه در اسکله پهل دریافت می‌شود

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

انتهای پیام