رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در دیدار با محمد آشوری نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد و ابوموسی در مجلس یازدهم که با حضور علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم برگزار شد، بر لزوم برنامه‌ریزی جهت حمایت و تسهیل حضور سرمایه‌گذاران در منطقه به‌ویژه در حوزه نفت و انرژی تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، حمیدرضا مومنی در این جلسه که بعدازظهر روز دوشنبه برگزار شد، بخشی از برنامه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای اجراشده توسط سازمان متبوع خود در حوزه‌های زیرساختی، اقتصادی و به‌ویژه اقدامات صورت گرفته در راستای معرفی قشم به‌عنوان هاب جدید انرژی و حوزه پتروشیمی تشریح کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین در این جلسه ایجاد امید، انگیزه و جذابیت برای حضور سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در جزیره و رونق فعالیت‌های اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت و کیفیت زندگی ساکنان را از مزایای فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه زیرساختی و ایجاد توسعه پایدار و متوازن در تمامی نقاط جزیره دانست.

مومنی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به همکاری‌های مؤثر شکل‌گرفته میان سازمان منطقه آزاد قشم و مجموعه وزارت نفت برای تأمین خوراک موردنظر در حوزه پالایشگاه، پتروشیمی، نیروگاه و سایر طرح‌ها اعلام کرد که در آینده نزدیک و با بهره‌برداری از پروژه‌های در حال اجرا، شاهد رشد قابل‌توجه اقتصاد ملی و به‌ویژه وضعیت اقتصادی جزیره خواهیم بود.

بر اساس این گزارش، محمد آشوری نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد و ابوموسی در مجلس یازدهم نیز در این جلسه با اشاره به تلاش‌ها و اقدامات  صورت گرفته جهت جذب و حضور سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در جزیره، ابراز امیدواری کرد تا  مجموعه‌های مختلف فعال در جزیره قشم با اجرای طرح‌های خود بتوانند زمینه‌ساز ایجاد توسعه متوازن و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه باشند.

این نماینده خانه ملت بیان کرد: با توجه به لزوم دارا بودن برنامه چشم‌انداز برای سال‌های آینده، طرح‌های متعددی جهت جذب سرمایه‌گذار در حوزه‌های انرژی و به‌ویژه بخش مربوط به تولید محصولات متنوع پتروشیمی در منطقه می‌تواند نویددهنده ادامه حرکت‌های مثبت در سال‌های پیش رو باشد.