معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در چهارمین جلسه ستاد امورجوانان اظهارداشت::مهارت آموزی و اشتغال جوانان یکی از اولویت های مهم جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با دستور کار ارائه عملکرد دستگاههای فنی و حرفه ای ،کمیته امداد،جهاد دانشگاهی،بهزیستی، تبلبغات اسلامی، آموزش وپرورش و صدا و سیما در حوزه جوانان و هم افزایی دستگاهها در پیشبرد برنامه های جوانان برگزار گردید.

مدیرکل ورزش وجوانان استان هرمزگان اظهارداشت: چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با دستور کار ارائه عملکرد دستگاههای فنی و حرفه ای ،کمیته امداد،جهاد دانشگاهی،بهزیستی، تبلبغات اسلامی، آموزش وپرورش و صدا و سیما در حوزه جوانان و هم افزایی دستگاهها در پیشبرد برنامه های جوانان برگزار گردید.

محمود رضاامیاری افزود: اشتغال،مسکن،ازدواج ،اوقات فراغت و …..از جمله مسائلی است که حق جوانان جامعه است و باید برای رفع مشکلات و مسائل در این حوزه تلاش نماییم.

امیاری بیان داشت: مهارت آموزی یکی از راهکارهایی است که جوانان میتوانند با یادگیری مهارت به خود اشتغالی برسند وکسب درآمد کنند.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری بیان داشت: استان هرمزگان دومین استان جوان کشور است و جمعیت جوان هرمزگان فرصت بالقوه مناسبی برای توسعه و پیشرفت در همه بخش ها می باشد.

رئوفی افزود:یکی از دغدغه های اصلی جوانان اشتغال است و اشتغال جوانان زمینه ساز ازدواج و تشکیل و تعالی خانواده است وباعث کاهش آسیب های اجتماعی خواهدشد.

وی خاطر نشان کرد:توسعه آموزش های فنی و حرفه ای با رویکرد مهارت آموزی و اشتغال برای جوانان باید در راس همه امور قرار بگیرد و این آموز ش ها سبب ساز ورود جوانان با مهارت به بازار کار می گردد.

رئوفی تصریح نمود: استان هرمزگان با داشتن ظرفیت هایی همچون صنایع می تواند زمینه ساز اشتغال برای جوانان دارای مهارت باشد.

در ادامه دستگاههای حاضر به ارائه عملکرد و فعالیت های خود پرداختند.

چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان به ریاست رئوفی معاون سیاسی،امنیتی وامور اجتماعی استانداری وبا حضور امیاری مدیر کل ورزش وجوانان وسایر اعضای ستاد در سالن جلسات استانداری برگزارشد.

 انتهای پیام