مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم، از ساخت و نصب نزدیک به 100 المان محیطی شهری در قشم در سه سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، فرج طهماسبی گفت: نصب المان های محیطی در معابر و میدان ها، یکی از برنامه هایی است که به منظور زیباسازی فضای محیطی و ایجاد محیط شهری شاداب و پویا در دستور کار این مدیریت قرار دارد تا آرامش بصری به شهروندان و گردشگران هدیه شود.
وی ادامه داد: در همین راستا ۲۸ المان در سال ۹۷ و ۷۰ المان در سال های ۹۸ و ۹۹ در قشم ساخته و نصب شدند.
به گفته طهماسبی، برنامه ریزی و جانمایی برای نصب المان ها در سراسر جزیره انجام شده و به منظور تحقق این برنامه، نصب ۵۰ المان در مرحله نهائی شدن طرح قرار دارد و اجرای آن در سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار خواهد گرفت.
مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به رنگ آمیزی معابر شهر افزود: نقاشی و رنگ آمیزی معنادار باکس های برق و دیواره ها در شهر قشم از دیگر اقداماتی است که علاوه بر زیبایی حس آرامش را به شهروندان و گردشگران القا می کند و توسط این مدیریت در حال انجام است.
طهماسبی در خصوص نورپردازی شهری اظهار کرد: نور یکی از عناصر کلیدی منظر شهری است که می‌تواند تأثیر بسزایی در کیفیت فضا داشته باشد و نورپردازی معابر، میدان ها و فضاهای باز توسط این مدیریت در حال انجام است.
وی ادامه داد: در همین راستا نورپردازی ورودی پارک جنگلی گلستان، تونل نوری نخل زرین، میدان حافظ انجام شده و نور پردازی گلدان‌های صخره ای بلوار ازادگان، میدان امام قلی خان و شهید سردار سلیمانی در مرحله اجرا می باشد و بهره برداری از نور پردازی فضای سبز روبروی باغ گیاه شناسی در اینده نزدیک صورت خواهد گرفت.