رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، گفت: بر اساس آمار با تشکیل قرارگاه عملیاتی مقابله با قاچاق سوخت در هرمزگان، مصرف سوخت روزانه استان، ۱۱ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبری صبح دریانیوز، مجتبی قهرمانی در دیدار با سردار غلامرضا جعفری فرمانده انتظامی با اشاره به اینکه همکاری نیروی انتظامی و دستگاه قضایی زمینه‌ساز ارتقای امنیت و آرامش است، گفت: این مهم به عنوان یک اعتقاد درونی نهادینه شده و نتیجه آن خدمتگذاری مطلوب به مردم و برقراری نظم و امنیت پایدار در سطح جامعه است.

قهرمانی طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و ارتقای ناجا به «فرماندهی کل» را بسیار مهم ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد: حجم بالای ارتباط بین نیروی انتظامی و دستگاه قضایی موید این است که پلیس و دستگاه قضا در اجرای قانون، مکمل یکدیگر هستند.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان در ادامه کاهش خطاها و حفظ سلامت دستگاه انتظامی را حائز اهمیت خواند و افزود: اقتدار نیروی انتظامی به واسطه ﺍﺟﺮﺍی ﻣﺄﻣﻮﺭﻳﺖ ﻫﺎﻯ ﺣﺴﺎﺱ ﻭ ﻣﺘﻨﻮﻉ بوده که نتایج مثبت و موفقیت های کوتاه مدت و بلند مدت حاصل شده قابل تحسین است.

وی با اشاره به راه اندازی دبیرخانه پرونده های مهم در دادگستری کل استان هرمزگان پیشنهاد کرد: به منظور رصد و پایش وضعیت پرونده های مهم که توسط نیروی انتظامی به دستگاه قضایی ارسال می شود و همچنین مدیریت حواشی اینگونه پرونده ها، واحد اداری مشابهی در نیروی انتظامی استان تشکیل شود و ضمن تعامل مشترک، وضعیت پرونده ها مورد ارزیابی قرار گیرد.

استفاده از ایده های خلاقانه، نوآور و فناوری پایه در راستای حل مسائل و مشکلات دستگاه قضایی و لزوم اجرای دقیق وظایف ضابطان و دستگاه های اجرایی جهت برخورد جدی با فساد ایجاد شده در حوزه قاچاق سوخت از دیگران سخنان رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در دیدار با مسئولان ارشد انتظامی استان بود.

وی یادآور شد: بر اساس آمار، تشکیل قرارگاه عملیاتی مقابله با قاچاق سوخت در هرمزگان باعث شده است مصرف سوخت روزانه استان، ۱۱ درصد کاهش یابد.

جعفری نیز در این دیدار تعاملات بین دستگاه قضایی و نیروی انتظامی را مثبت ارزیابی کرد و وفاق ایجاد شده در استان را فرصتی مناسب برای برقراری بیشتر امنیت اجتماعی دانست.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد، با همگرایی و هم افزایی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی ضمن تقویت نقاط قوت، نقاط ضعف نیز شناسایی و برطرف شود.

انتهای پیام