مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت : ۳۰ خانه عالم نیز در دست ساخت است که ۱۰ خانه آن تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

به گزارش صبح دریانیوز ، حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی در نشست شورای تبلیغ هرمزگان در تشریح فعالیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی در هرمزگان ، اظهار کرد : تبلیغات اسلامی به عنوان سازمان تولید فکر جدی در کشور شناخته می شود. هدف تشکیل سازمان تبلیغات متحد کردن همه ظرفیت ها در حوزه تبلیغ کشور است.

حجت‌الاسلام حقانی عنوان کرد : بنیاد هدایت متولی ترویج شبکه امامت و توانمندسازی طلاب محلات است و توانسته گفتمان امام محله را در کشور نهادینه کند. همچنین جذب و گزینش امامان جدید در دو نقطه روستا و پایگاه های اجتماعی از دیگر برنامه های سازمان تبلیغات است.

وی خاطرنشان کرد : ۲۶۰ خانه عالم در هرمزگان وجود دارد که بخشی از روحانیون طرح هجرت و برخی نیز روحانیون مستقر در آن ساکن هستند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان هرمزگان با بیان اینکه چالش ما در استان نبود خانه عالم در مساجد شهری است، تصریح کرد: ۳۰ خانه عالم در سطح هرمزگان نیز در دست ساخت است که ۱۰ خانه آن تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

به گفته حجت‌الاسلام حقانی ، ۹۰ درصد خانه های عالم را سایر دستگاه ها و نهادها ساخته اند و متاسفانه در ساخت برخی از این خانه ها، جانمایی درست نشده است و به همین دلیل نیز خالی هستند.

وی افزود : ۱۲۴ روحانی مستقر در روستاهای استان وجود دارد. در ماه رمضان گذشته هزار مبلغ به مناطق مختلف استان اعزام شد. هشت هزار و ۹۱۳ فعالیت تبلیغی از استان هرمزگان در سامانه شمع به ثبت رسیده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان ابراز داشت : ۴۰۰ دانش آموز از مناطق اهل سنت به اردوی قم اعزام شدند. همچنین دوره های آموزشی با موضوع کودک، خانواده و فن بیان ویژه مبلغان برگزار شده است.

حجت‌الاسلام حقانی گفت : اگر فرایند مرزبندی ها برداشته شود و هرجا که کار خوبی کلید بخورد همه پای کار باشند اتفاق خوبی در حوزه تبلیغ دینی و مذهبی در استان رقم خواهد خورد.

وی با بیان اینکه چهار مدرسه صدرا در هرمزگان وجود دارد که یک مدرسه پسرانه و یک دخترانه در بندرعباس و شهرستان های رودان و میناب نیز هر کدام یک مدرسه دارند ، اظهار داشت : با توجه به اینکه استقبال دانش آموزان برای مدرسه دخترانه صدرا بسیار بالاست. ساختمان مدرسه دخترانه صدرا در حال تخریب است و می توان گفت که تنها مدرسه کانکسی شهر بندرعباس است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با اشاره به اینکه مکتب خانه های اهل سنت نیز از خدمات دارالقرآن سازمان بهره مند هستند ، افزود : خبرگزاری مهر، تبیان، شبکه های انتشار فضای مجازی، مرکز هنری نهضت رسانه ای، تبلیغات محیطی،امور بانوان، بنیاد ملی نوجوان، تشکل های دینی و فرق و مذاهب از دیگر حوزه های فعالیت تبلیغات اسلامی است.

پایان خبر /