به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ، حامد رضوانی در این ارتباط اظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت علی(ع) و لیالی قدر، ویژه‌برنامه مجازی «آسمان بر خاک» از تاریخ ۱۱ تا ۱۳ اردیبهشت‌ماه (۱۸ تا ۲۰ رمضان) هر شب رأس ساعت ۲۱ با همکاری انجمن تعزیه بندرعباس و تلویزیون اینترنتی افتو برگزار می‌شود. وی با اشاره به اینکه این ویژه‌برنامه همراه با مرثیه‌خوانی، معرفی آیین‌های سنتی عزاداری هرمزگان، معرفی منبرهای عزاداری، تعزیه‌خوانی و ... خواهد بود، افزود: برنامه شب اول با مناجات خوانی «فرهاد زینعلی»، تعزیه‌خوانی «غلام اسلامی» و «محمدرضا ناصری»، چاوش‌خوانی «علی قریشی» و با حضور استاد «غلام محبوبی» برگزار و از خانواده‌های دو تن از پیرغلامان نامی شهر بندرعباس، مرحوم «ملا یحیا هرمزی» و مرحوم «احمدی سرخونی» تجلیل می‌شود. مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس ادامه داد: برنامه شب دوم با مناجات خوانی «عبدالعلی بلوچی»، تعزیه‌خوانی «محمد جعفری‌تختی» و «اصغر حسین‌پور»، چاوش‌خوانی «بنیامین تیما» و با حضور استاد «اسحق برخوردارزاده» برگزار شده و از خانواده مرحوم «ملا حسن حوری‌بالا» از پیرغلامان نامی بندرعباس، تجلیل به عمل می آید. رضوانی اضافه کرد: برنامه شب سوم با مناجات خوانی «کیانوش دهقانی»، تعزیه‌خوانی «غلام پورعبداللهی» و «رضا شجاعی»، چاوش‌خوانی «حسن رستم زاده» و با حضور استاد «عبدالطیف ضیایی» برگزار شده و از خانواده‌های مرحوم «درویش لطفی» و مرحوم «علی زبردستی» از پیرغلامان نامی بندرعباس، تجلیل صورت می گیرد. وی در پایان هدف از برگزاری این ویژه‌برنامه را آشنایی هرچه بیشتر مردم استان با فرهنگ مذهبی و آیین‌های سنتی هرمزگان به خصوص تعزیه‌خوانی و چاوش‌خوانی دانست و یادآور شد: علاقه‌مندان به تماشای این برنامه می‌توانند به سایت و صفحات تلویزیون اینترنتی افتو در فضای مجازی مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ، حامد رضوانی در این ارتباط اظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت علی(ع) و لیالی قدر، ویژه‌برنامه مجازی «آسمان بر خاک» از تاریخ ۱۱ تا ۱۳ اردیبهشت‌ماه (۱۸ تا ۲۰ رمضان) هر شب رأس ساعت ۲۱ با همکاری انجمن تعزیه بندرعباس و تلویزیون اینترنتی افتو برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این ویژه‌برنامه همراه با مرثیه‌خوانی، معرفی آیین‌های سنتی عزاداری هرمزگان، معرفی منبرهای عزاداری، تعزیه‌خوانی و … خواهد بود، افزود: برنامه شب اول با مناجات خوانی «فرهاد زینعلی»، تعزیه‌خوانی «غلام اسلامی» و «محمدرضا ناصری»، چاوش‌خوانی «علی قریشی» و با حضور استاد «غلام محبوبی» برگزار و از خانواده‌های دو تن از پیرغلامان نامی شهر بندرعباس، مرحوم «ملا یحیا هرمزی» و مرحوم «احمدی سرخونی» تجلیل می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس ادامه داد: برنامه شب دوم با مناجات خوانی «عبدالعلی بلوچی»، تعزیه‌خوانی «محمد جعفری‌تختی» و «اصغر حسین‌پور»، چاوش‌خوانی «بنیامین تیما» و با حضور استاد «اسحق برخوردارزاده» برگزار شده و از خانواده مرحوم «ملا حسن حوری‌بالا» از پیرغلامان نامی بندرعباس، تجلیل به عمل می آید.

رضوانی اضافه کرد: برنامه شب سوم با مناجات خوانی «کیانوش دهقانی»، تعزیه‌خوانی «غلام پورعبداللهی» و «رضا شجاعی»، چاوش‌خوانی «حسن رستم زاده» و با حضور استاد «عبدالطیف ضیایی» برگزار شده و از خانواده‌های مرحوم «درویش لطفی» و مرحوم «علی زبردستی» از پیرغلامان نامی بندرعباس، تجلیل صورت می گیرد.

وی در پایان هدف از برگزاری این ویژه‌برنامه را آشنایی هرچه بیشتر مردم استان با فرهنگ مذهبی و آیین‌های سنتی هرمزگان به خصوص تعزیه‌خوانی و چاوش‌خوانی دانست و یادآور شد: علاقه‌مندان به تماشای این برنامه می‌توانند به سایت و صفحات تلویزیون اینترنتی افتو در فضای مجازی مراجعه کنند.