مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، گفت: 2 هزار و 810 طرح در قالب طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری استان، تسهیلات دریافت کردند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، هادی ابراهیمی مجموع تسهیلات پرداخت شده به این طرح ها را بیش از ۳۷۷ میلیارد تومان با پیش بینی اشتغال ۹هزار و۱۷۴ نفر ذکر و اضافه کرد: با پرداخت این تسهیلات رونق مناطق روستایی استان و ایجاد فرصت‌های شغلی فراهم می‌شود.

وی افزود: با اجرای طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، تاکنون ۴۵۴ میلیارد تومان تسهیلات به استان هرمزگان اختصاص داده شده است.

این مسئول اظهارداشت: ۳ هزار و ۳۹۹ طرح با مبلغ بیش از ۵۶۱ میلیارد تومان به بانک های عامل معرفی شده که ۲ هزار و ۸۲۱ طرح با مبلغ بیش از ۴۰۷ میلیارد و پیش بینی اشتغال ۹هزار و ۳۲۷ طرح مصوب شده است.

ابراهیمی اظهارداشت: ایجاد اشتغال پایدار در روستاها به عنوان یکی از عوامل جلوگیری از مهاجرت و تأمین معیشت مردم در روستاها مطرح است که پرداخت تسهیلات بانکی برای ایجاد اشتغال در روستاها به منظور حمایت از این موضوع شکل ‌گرفته و این تسهیلات به رسته های اولویت‎دار و طرح های دارای توجیه اقتصادی و متناسب با ظرفیتهای استان و ایجاد اشتغال پرداخت می‌شود.

یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت تدبیر و امید، توسعه اشتغال پایدار در روستاها است و آئین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی به عنوان یکی از طرحهای دولت در سال ۹۶ به اجرا درآمد که تا کنون بیش از ۴۵۴ میلیارد تومان به استان هرمزگان اختصاص یافته است.

  • نویسنده : کاظم محمدیان مصمم