رییس فدراسیون ووشو ایران گفت: 20 ورزشکار منتخب رقابت‌های ووشوی قهرمانی کشور و انتخابی بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ در قشم، به مسابقات آسیایی هانگژو اعزام می شوند.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز در هرمزگان، امیر صدیقی درآیین افتتاحیه این مسابقات بیان کرد: در بازی‌های آسیایی ووشو در بخش آقایان ۵ وزن مسابقاتی وجود دارد که سهمیه هرکشور چهار نفر در چهار وزن خواهد بود.

صدیقی ادامه داد: در بخش ساندا خانم ها دو وزن و در بخش تالو مجموع آقایان و خانم‌ها هفت شرکت کننده در هفت وزن حضور پیدا می کنند.

وی خاطر نشان کرد: در رشته ورزشی کوراش زیرمجموعه فدراسیون ووشو نیز هفت شرکت کننده به عنوان نماینده ایران به رقابت می پردازند.

صدیقی با بیان نقش ویژه ووشو در مدال آوری کاروان تیم ملی ایران در مسابقات آسیایی، تصریح کرد: در دوره قبلی مسابقات نیز بعد از کشتی بیشترین مدال توسط ووشو کاران کشورمان کسب شد.

وی با تاکید بر لزوم افزایش حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان از تیم ملی ووشو، اضافه کرد: برای کسب نتایج مطلوب در مسابقات بین المللی نیاز به حمایت برگزاری اردوهای بلندمدت و بین المللی وجود دارد.

صدیقی جزیره قشم را دارای ظرفیت های فراوان برای تبدیل شدن به هاب برگزاری اردوهای تیم ملی در رشته های مختلف ورزشی دانست و افزود: برای استفاده از تمام ظرفیت های جزیره باید سرانه ورزشی و ظرفیت تخت های هتلی قشم افزایش پیدا کند.

به گفته رییس فدراسیون ووشو بیش از ۳۷۰ ورزشکار مرد و ۳۰۰ ورزشکار زن در ووشوی قهرمانی کشور با یگدیگر رقابت می کنند.

*قشم باید به جایگاه واقعی خود در ورزش ملی دست پیدا کند

امام جمعه شهرستان قشم گفت: امکانات ورزشی در قشم باید گسترش یابد تا این جزیره به واسطه تربیت و پرورش پهلوان و قهرمان در رشته‌های مختلف ورزشی به جایگاه واقعی خود در ورزش ملی و بین المللی دست پیدا کند.

حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی در آیین افتتاحیه بیان کرد: هم اکنون قشم از نظر زیرساخت‌های ورزشی شرایط مطلوبی ندارد و توسعه زیرساخت‌های این جزیره باید در دستور کار قرار بگیرد.

حاجبی تصریح کرد: این جزیره و خلیج فارس همواره محل برافراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی و پیروزی در برابر دشمنان این آب و خاک بوده است.

وی ادامه داد: امیدواریم اینبار هم به واسطه برگزاری این مسابقات و حضور منتخبان آن در میدان‌های ورزشی بین‌المللی بازهم پرچم مقدس کشورمان به اهتزار درآید.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم نیز با بیان اینکه جزیره قشم توانایی و ظرفیت میزبانی مسابقات ملی و بین‌المللی را دارد، گفت: ترویج ورزش های همگانی و میزبانی شایسته مسابقات مختلف با توسعه زیرساخت‌های ورزشی مطابق با استاندارد های بین‌المللی در رویکرد جدید سازمان منطقه آزاد قشم دنبال می شود.

افشار فتح‌الهی بیان کرد: در دولت مردمی و رویکرد جدید سازمان منطقه آزاد قشم توسعه ورزش با رویکرد فرهنگی و بین‌المللی یکی از اولویت‌های مهم به شمار می رود.

فتح‌الهی گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای ایجاد کمپ و سالن‌های ورزشی استاندارد انجام شده و امیدواریم در سال‌های آینده با توسعه امکانات میزبان مسابقات بیشتری باشیم.

وی ادامه داد: هم اکنون امکان میزبانی از همه رشته‌های ورزشی در جزیره وجود ندارد اما برگزاری مسابقات ووشو می تواند سرآغازی برای توسعه همه جانبه ورزش در قشم باشد.

فتح‌الهی استفاده از ظرفیت جام جهانی فوتبال سال آینده در قطر را برای جذب گردشگر به قشم، جزو نخستین گام‌های این سازمان در دوره جدید دانست و افزود: براساس تفاهم‌نامه مناطق آزاد با فدراسیون فوتبال با افزایش مکان‌های اقامتی در حد استاندارد بین‌المللی آمادگی داریم تا پذیرای گردشگران ورزشی جام جهانی باشیم.

وی فصل پاییز و زمستان را به لحاظ آب و هوای بهاری مناسب جزیره بهترین موقعیت برای برگزاری مسابقات و تورهای ورزشی دانست و تاکید کرد: در این مقطع از سال جزیره قشم بهترین نقطه برای برگزاری تورهای ورزشی است.

بنابراین گزارش، رقابت‌های ووشوی قهرمانی کشور در دو بخش ساندا و تالو و دو رده آقایان و بانوان و انتخابی بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین با حضور نزدیک به ۶۰۰ ورزشکار از امروز ۶  آذرماه در شهر درگهان آغاز شد.

طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، مسابقات بخش آقایان طی روزهای ۶ تا ۸ آذر ماه و رقابت‌های بخش بانوان از ۱۱ تا ۱۳ آذر ماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام