معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز برنامه های مرتبط با هفته گردشگری از روز 17 مهرماه و همزمان با آغاز ماه ربیع الاول خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز ، مهدی زارعی با گرامیداشت روز جهانی گردشگری و تقدیر از تمامی فعالان این حوزه، گفت : روز جهانی گردشگری امسال پس از حدود دو سال وقفه و رکود در صنعت گردشگری جهان، در حالی از راه رسید که نشانه های خروج از این بحران بزرگ را با گسترش واکسیناسیون عمومی و رعایت پروتکل ها می توان مشاهده کرد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به رونق دوباره گردشگری جزیره زیبای قشم در آینده نزدیک، ادامه داد:  امید به آینده روشن همسو با کم اثر شدن سویه های جدید ویروس کرونا، موجب تقویت روحیه و افزایش انگیزه دست اندرکاران و فعالان صنعت گردشگری برای آغازی دوباره و سازنده شده است.

زارعی تصریح کرد: با عنایت به تقارن هفته گردشگری سال جاری، با اربعین حسینی(ع) و مناسبت های عزاداری دهه آخر ماه صفر، در تصمیمی سراسری مقرر شد برنامه های مرتبط با هفته گردشگری از روز ۱۷ مهرماه و همزمان با آغاز ماه ربیع الاول به اجرا درآید.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: در همین راستا، معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز ضمن قدردانی و صبوری تمامی تلاشگران صنعت گردشگری جزیره زیبای قشم، برنامه های متنوع مرتبط با این مناسبت را با حضور فعال همه دست اندرکاران این حوزه در تاریخ ذکر شده برگزار می کند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت آماده سازی تمامی نقاط جزیره جهت استقبال از گردشگران، افزود: اجرای طرح روستای پاک در جزیره قشم یکی از اهداف زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم برای ورود به دوران استقبال از گردشگران با رعایت پروتکل های بهداشتی است که با همکاری مستمر و سازنده همه  شاغلین این صنعت در جزیره زیبای قشم به وقوع خواهد پیوست.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در پایان گفت: با همفکری و همکاری تمام بخش های سازمان منطقه آزاد قشم، بخش خصوصی و فعالان حوزه گردشگری، می توان برای جبران خسارت ناشی از بحران شیوع کرونا بر این صنعت و رونق اقتصاد گردشگری در جزیره برنامه ریزی کرد.