رئیس بندر مرکزی و شیلات شهرستان جاسک با بیان اینکه تخلیه لنج های صیادی آبهای دور در جاسک آغاز گردیده است گفت: جاسک در بهره برداری از آبهای دور در استان هرمزگان پیشرو است .

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، امید زارعی با بیان اینکه ماهی‌های صید شده تأمین کننده مواد اولیه کارخانه‌های تن ماهیان کشور است افزود: صید تن ماهیان در آب‌های دور از شهریور هر سال آغاز می‌شود و تا پایان اردیبهشت ادامه دارد .

وی با اشاره به اینکه هرشناور آبهای دور ۲۵ نفر اشتغال زایی مستقیم ایجاد میکند گفت: هر شناور بسته به ظرفیتش تا ۲۰۰ تن صید در هر دوره ۲ ماهه با خود به همراه می آورد که حدود  8 تا ۱۲هزار تن صید سالیانه این شناورهاست .

زارعی تعداد شناورهای آبهای دور شهرستان جاسک در این دوره از صید را  15 فروند خواند و گفت:در هر دوره صید قبل از عزیمت به دریا هر شناور تا ۱۵۰ میلیون تومان مایحتاج خود را از بازار جاسک تامین میکند که رونق در اصناف مختلف جاسک را به دنبال دارد .

رئیس بندر مرکزی و شیلات شهرستان جاسک با بیان اینکه صید در دریای عمان و اقیانوس هند و سواحل دور ایران صورت می پذیرد گفت:در سال ۹۹ تاکنون حدود چهار هزار تن صید توسط لنج های صیادی آبهای دور شهرستان جاسک صورت گرفته است .

زارعی با بیان اینکه شهرستان جاسک با صید بالغ بر ۴۷ هزار تن انواع آبزیان نقش مهمی در صید و صیادی استان دارد خاطر نشان شد: شیلات به عنوان پیشران توسعه اقتصادی و اشتغال همواره در شهرستان جاسک در سال های اخیر معرفی شده است .