هرمزگان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان، گفت: شرکت بیمار مبتلا به کرونا در یک دورهمی خانوادگی در بندرعباس تاکنون باعث ابتلای ۱۷ نفر دیگر به کرونا شده است.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، حسین فرشیدی  در خصوص آخرین وضعیت کرونا در استان هرمزگان، افزود: در حال حاضر از ۸۵ بیمار کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان، ۲۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۱۳ نفر از آن‌ها وخیم است.

وی با اشاره به اینکه در هفته گذشته شمار بیماران بستری ۱۷ درصد کاهش یافت و شاهد افزایش ۱۲ درصدی موارد مثبت در استان بودیم، تصریح کرد:  در این هفته ۱۴۲ بیمار جدید بستری و ۱۶۳ نفر از بیمارستان مرخص شدند و اکنون در استان ۷۵۰ نفر تحت قرنطینه خانگی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه تاکنون ۱۳۰ هزار آزمایش کرونا در استان گرفته شده است، اظهار کرد: میانگین سنی افراد مبتلا شده به کرونا در هرمزگان ۴۸ سال، بیماران بستری ۵۳ سال و میانگین سنی جان باختگان ۶۳ سال است.

وی با اشاره به اینکه ۷۸ درصد از موارد ابتلای به کرونا مربوط به شهرها و ۳۲ درصد روستایی است، عنوان کرد: دورهمی‌ها از مهمترین دلایل شیوع کرونا در استان و دیگر مناطق کشور است.

به گفته فرشیدی، شرکت بیمار مبتلا به کرونا در یک دورهمی خانوادگی در بندرعباس تاکنون باعث ابتلای ۱۷ نفر دیگر به کرونا شده است.

  • نویسنده : جمیله دبیری نیا