سرپرست مدیریت ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم گفت: اولین اردوی تدارکاتی تیم ملی دوچرخه سواری کشور با حضور ۲۶ ورزشکار منتخب دراین شهرستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، جلیل حق‌گویان افزود: تیم ملی دوچرخه سواری استقامت امید و بزرگسالان، برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی آماده می‌شود.

حق‌گویان ادامه داد: ۱۷ تَن از ورزشکار مردان و ۹ تَن از بانوان به این اردو دعوت شده‌اند که در مسیر ۱۸ کیلومتری قشم به درگهان به تمرین می‌پردازند.

وی  تصریح کرد: این اردو از امروز به مدت ۱۰ روز در جزیره قشم ادامه خواهد داشت.

حق‌گویان اظهار کرد: محمود پراش به عنوان مربی، دلارام ذاکرانی و علیرضا زینلی کمک مربی، سعید فقیه سرپرست و اکبر فعال مکانیک برگزاری این اردو هستند.

وی با بیان اینکه جزیره قشم آماده پذیرایی و برگزاری اردوهای ورزشی است، تاکید کرد: تمامی فعالیت‌های و تمرین ورزشی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و انجام تست کرونا در منطقه آزاد قشم برگزار می‌شود.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

انتهای پیام