رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه بازدیدهای مستمر خود از طرح ها و پروژه های عمرانی و راهسازی در شهرها و روستاهای جزیره قشم، از 9 پروژه عمراني در شهر و روستاهاي جزيره، بازدید كرد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوز، برج دو قلو آلفابت در ورودی غربی شهر قشم به فاصله ۱۵۰متری از دریا و در ارتفاع ۷۰متری از سطح آب های آزاد مشرف به شهر قشم اولین ایستگاه بازدیدهای امروز مدیرعامل سازمان منطقه ازاد قشم و هیات همراه وی بود.
این برج ها که هرکدام شامل ۱۸طبقه است با دو ساختمان جانبی آن افزون بر ۴۰هزار مترمربع زیربنا دارد و داری آمفی تئاتر، فروشگاه های تجاری، سالن های کنفرانس و رستوران است.
در این بازدید پیشرفت فیزیکی این پروژه ۶۲درصد و مرحله کنونی ساخت آن اجرای نما و سقف اعلام شد.
براساس این گزارش عملیات خاکریزی، احداث پل و آسفالت بلوار« هلر – رمچاه » به طول هفت کیلومتر که با مشارکت خیرین در دست احداث است و همچنین عملیات خاکریزی بلوار کمربندی ساحل شمالی درگهان  به طول ۸۶۵ متر که با اعتباری بالغ بر ۶۳میلیارد ریال توسط سازمان منطقه آزاد قشم در دست ساخت است، ایستگاه های بعدی بازدیدهای روز جمعه حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بود.
دو نقطه حادثه خیز حد فاصل « اسکله کاوه – لافت » و « لافت – گورزین » دو ایستگاه بعدی بازدیدهای امروز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه بود که آخرین تمهیدات معاونت عمرانی این سازمان برای ترمیم و اصلاح این دو  نقطه حادثه خیز مورد بازدید و بررسی بازدیدکنندگان قرار گرفت.
عملیات خاکریزی و آسفالت نقطه حادثه خیز حد فاصل اسکله کاوه – لافت به طول دوکیلومتر و ۳۰۰متر و با اعتباری بالغ بر ۳۰میلیارد ریال از سوی سازمان منطقه آزاد قشم در دست اجراست و همچنین عملیات خاکریزی، آسفالت و احداث پل نقطه حادثه خیز لافت – گورزین هم به طول دو کیلومتر از سوی سازمان به اتمام  رسیده است.
این گزارش حاکی است که رییس هیات مدیره ومدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه بازدیدهای خود از پروژه ساخت مرکز جامع سلامت و درمانگاه گورزین هم بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت ساخت این مرکزکه با اعتباری بالغ بر ۳۰میلیارد ریال توسط خیرین احداث شده است، آشنا شد.
مرکز جامع سلامت گورزین در زمینی به مساحت ۱۴هزار مترمربع شامل ساختمان مرکزی درمانگاه با زیربنای ۴۱۰مترمربع، سه واحد خانه پزشک هرکدام با ۷۰مترمربع زیربنا و یک واحد ساختمان سرایداری با ۷۰ مترمربع زیربنا ساخته شده و پیشرفت فیزیکی آن ۹۵درصد است و قرار است تا پایان بهمن ماه جاری بهره برداری از آن برای ارائه خدمات پزشکی و مامایی برای ساکنان روستاهای تحت پوشش شامل گورزین، تنبان، نقاشه، دهخدا و سهیلی آغاز شود. 
در ادامه این بازدیدها، حمیدرضا مومنی در آیین کلنگ زنی پروژه احداث کمپ پارک  جی جیان با حضور اعضای شورای اسلامی و دهیار این روستا شرکت کرد. طبق تفاهم صورت گرفته قرار شد  ۵۰درصد اعتبار اجرای این پروژه  توسط خیرین این روستا و ۵۰درصد دیگر آن توسط سازمان منطقه آزاد قشم تامین و حداکثر تا یک ماه آینده نیز طرح اجرایی احداث این کمپ پارک توسط معاونت عمرانی سازمان تهیه شود. 
براساس این گزارش پروژه های احداث ساختمان چند منظوره صنایع دستی و آموزشی روستای کاروان با ۳۷۰مترمربع زیربنا و اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال با ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی و کمپ پارک روستای خالدی به مساحت هشت هزار مترمربع با ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی در ساخت ابنیه که هردو با مشارکت ۵۰درصدی سازمان منطقه آزاد قشم ساخته می شود، آخرین ایستگاه های بازدید رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در روز جمعه بود.
گفتنی است حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم را در این بازدیدها نریمان توکلی مشاور و مدیر حوزه مدیرعامل، محرم بهاروند معاون فنی و زیربنایی، حسین ناصری نژاد مدیر دفتر فنی و طرح های عمرانی، نورالله کرمی سرپرست معماری و شهرسازی، حسین مرادی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم و تعدادی از روسای ادارات و کارشناسان معاونت فنی و زیربنایی سازمان  همراهی می کردند.