مدیرکل تعاون، کار و‌ رفاه اجتماعی هرمزگان از برقراری بیمه بیکاری در کنار سایر حمایت های دولت برای سیل زدگان هرمزگان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریانیوز، هادی ابراهیمی افزود: به‌ دستور مقام عالی وزارت؛ تمام معاونان، سازمان‌ها، صندوق ها، بانک‌ها و شرکت‌های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار ‌‌و رفاه اجتماعی مکلف هستند در کنار کمک‌های نوع دوستانه به هموطنان در مناطق سیل زده نسبت به تامین نیاز‌های اولیه آن‌ها با اولویت اقدام کنند.ابراهیمی گفت: وظیفه انسانی و اسلامی هر فردی ایجاب می‌کند که در این ایام به ویژه شرایط سخت اقتصادی و کرونایی با تمام توان به هموطنان آسیب دیده کمک کند.

وی افزود: کارگاهها ‌‌و‌ تمام مراکز کسب و کار ‌که فعالیت آن‌ها در اثر سیل متوقف شده است نیز از حمایت‌های وزارت مردم از جمله برقراری مقرری بیمه بیکاری برای کارگران، برخوردار می‌شوند.

ابراهیمی بر لزوم ارائه تمامی تعهدات قانونی به آسیب دیدگان حوادث اخیر تاکید کرد و گفت: سرعت و کیفیت خدمت رسانی به این عزیزان را مهمترین وظیفه خود می‌دانیم و به عنوان یک مجموعه خدمت رسان در شرایط سخت در کنار تولیدکنندگان، کارفرمایان و همچنین جامعه شریف و زحمت کش کارگری هستیم.

وی‌ در پایان تاکید کرد: جامعه کار و تولید، کارگران، کارفرمایان، تعاونگران و دیگر فعالان این حوزه در این گونه حوادث باید با اشتیاق و انگیزه به یاری هموطنان آسیب دیده بشتابند.

انتهای پیام