نمایشگاه هفته بسیج با رویکرد توانمندی و دستاوردهای قرارگاه‌های تحول محلات در استان هرمزگان، با حضور مهدی دوستی استاندار هرمزگان در محل مسجد جامع بندرعباس گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری صبح دریا نیوزدر هرمزگان، استاندار هرمزگان در بازدید از این نمایشگاه، ضمن گفت‌وگو با بسیجیان شهرستان های مختلف استان، ظرفیت ها و توانمندی های قرارگاه‌های تحول محلات و دستاوردهای آنان را مورد بررسی قرار داد.

مهدی دوستی در بازدید از این نمایشگاه با بیان اینکه بسیج یکی از اصلی‌ترین ستون‌های نگهدارنده جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: بسیج بنا به ضرورت در هر جایی که کشور احساس نیاز کند، حضور دارد.

دوستی با اشاره به حضور پررنگ بسیج در عرصه های مختلف، بیان کرد: در زمینه محرومیت زدایی، امداد رسانی در زلزله، سیل، شیوع بیماری‌های همه گیر و هر اتفاقی که در کشور رخ می‌دهد و نیازمند حضور بسیجیان باشد، شاهد حضور بسیج هستیم.

وی خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین بازو و یار مردم در شرایط گوناگون بسیج است؛ همانطور که در زلزله فین شاهد نقش پر رنگ بسیج و سپاه در همه مراحل و از دقایق اولیه زمین‌لرزه در کنار مسئولان محلی در خدمات رسانی به مردم بودیم.

دوستی تصریح کرد: هیچ فاصله‌ای بین ما به عنوان بخش دولتی و بسیج وجود ندارد؛ دولت، ارتش،‌ سپاه و بسیج در کنار هم برای حل مسائل و مشکل‌های مردم تلاش می‌کنند.

وی اضافه کرد: نقش بسیج در همه عرصه ها مشهود است و با خلاقیت‌ها و نوآوری‌هایی که انجام می‌شود، شاهد نقش پررنگ تر بسیج در جامعه خواهیم بود.

دوستی عنوان کرد: قرارگاه تحول محلات ایده خوب و مترقی محسوب می شود؛ اینکه تحول را بتوان از بخش‌های کوچک جامعه رقم زد اتفاق مبارکی در راستای توانمندسازی است.

استاندار هرمزگان بیان کرد: مجموع اتفاق‌هایی که در حوزه شبکه‌های اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و سازندگی توسط بسیح رخ داده، می تواند تحول بزرگی را در گام اول در محله‌ها و در گام بعدی در کشور ایجاد کند.